Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 07.08.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

W sierpniu naszym kinem zawładną rycerze. Średniowiecze to jeden z najobszerniej eksplorowanych przez filmowców okresów. Jedni sięgają po nie, by zachwycić nas przepychem inscenizacji, inni by opowiedzieć uniwersalne historie. My pokażemy Wam zarówno te oparte na faktach, legendach, jak i kompletnie zwariowane!

Co tym razem obejrzymy? Z pozoru błahy spór pomiędzy dwoma rycerzami na przestrzeni paru dekad rośnie do rangi niemalże szekspirowskiego dramatu. Ich osobisty konflikt odciska piętno nie tylko na bliskich im osobach, ale i całym dworze. To film, którego ogromną siłą jest forma narracji, bardzo mocno ukierunkowana na punkty widzenia poszczególnych bohaterów. Dzięki temu nie tylko wielokrotnie zaskakuje, ale też zmusza do refleksji nad tym, jak wiele (bądź też niewiele) zmieniło się przez wieki.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 14:00

Mikołajki na Rudaku

04
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki

06
grudnia (środa), godz. 17:00

Klub na Podgórzu | Mikołajkowe warsztaty

09
grudnia (sobota), godz. 19:00

Mitch & Mitch | Koncert