Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 10.07.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Wakacje często oznaczają podróże także kulinarne. Dla jednych wyznacznikiem przyjemności podniebienia będzie wykwintna uczta, dla innych – prosty burger. Nic zatem dziwnego, że całą paletę emocji towarzyszących tak gotowaniu, jak i konsumpcji, wykorzystują twórcy filmowi. Bon appétit!

Co tym razem obejrzymy? W nadmorskiej, duńskiej osadzie żyją pobożnie dwie córki pastora. Pewnego dnia zjawia się w ich domu uciekinierka z Francji, która przez swoje doskonałe zdolności kulinarne zostaje ich kucharką. Kobiety spędzają razem kilka lat. Kiedy służąca wygrywa na loterii niemałą sumę franków, postanawia urządzić wykwintną kolację z okazji setnej rocznicy urodzin zmarłego pastora. Dramat szczególnie propaguje szczególne wartości religijne, moralne i artystyczne.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.Źródło: Dwór Artusa

Powiązane wydarzenia

26
czerwca (środa), godz. 17:30–18:00

Vamos a Bailar | Koncert Szkoły Flamenco

26
czerwca (środa), godz. 19:00

Vamos a Bailar | Koncert Szkoły Flamenco

01
lipca (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki

02
lipca (wtorek), godz. 20:00

Artus Festival 2024 | PROGRAM