Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 17.07.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Wakacje często oznaczają podróże także kulinarne. Dla jednych wyznacznikiem przyjemności podniebienia będzie wykwintna uczta, dla innych – prosty burger. Nic zatem dziwnego, że całą paletę emocji towarzyszących tak gotowaniu, jak i konsumpcji, wykorzystują twórcy filmowi. Bon appétit!

Co tym razem obejrzymy? Dwójka płatnych zabójców dostaje dwa zadania od swojego szefa: odzyskanie tajemniczej walizki oraz umilenie czasu jego żonie. Oba zadania na pozór łatwe, nie mogą obyć się bez poważnych kłopotów. Niełatwą sytuację ma również znany bokser, który przez wygranie opłaconej walki, spotyka ich na swojej drodze.  Amerykański film kryminalny charakteryzuje się połączeniem ironicznego humoru oraz bardzo wyrazistych scen, które przeszły do historii popkultury.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

02
grudnia (sobota), godz. 19:00

XI urodziny Kolektywu TERAZ | Spektakl impro

03
grudnia (niedziela), godz. 14:00

Mikołajki na Rudaku

03
grudnia (niedziela), godz. 18:00

Magdalena Cynk | Jubileuszowy koncert kompozytorski