Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 03.07.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Wakacje często oznaczają podróże także kulinarne. Dla jednych wyznacznikiem przyjemności podniebienia będzie wykwintna uczta, dla innych – prosty burger. Nic zatem dziwnego, że całą paletę emocji towarzyszących tak gotowaniu, jak i konsumpcji, wykorzystują twórcy filmowi. Bon appétit!

Co tym razem obejrzymy? Na odludnej wyspie organizowana jest kolacja dla bogaczy, w której bierze udział również młoda dziewczyna — jawna ignorantka w sprawach smaku. Szef wszystkich szefów kuchni przygotował dla smakoszy niezapomniany wieczór pełen niespodzianek. Nie wszystkim jednak przypadną one do gustu. Jak na czarną komedię przystało, akcja już niebawem przybierze mroczny obrót.

Seans, jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39