Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 20.03.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

Marzec to miesiąc najbardziej znanych nagród filmowych. Z tej okazji najbliższe seanse upłyną nam pod znakiem kina mocno związanego ze złotymi statuetkami. Czy uznanie Akademii zawsze zyskują produkcje najbardziej na to zasługujące? To dyskusyjne, ale mamy nadzieję, że nasze wybory przypadną Wam do gustu.

Co tym razem obejrzymy? W okrągłą rocznicę powracamy do absolutnej klasyki i jednej z najbardziej uhonorowanych przez Akademię produkcji. Lata trzydzieste, Ameryka doby Wielkiego Kryzysu. Dwaj drobni oszuści chcą pomścić przyjaciela, który stanął na drodze wpływowego gangstera.  Obmyślają oszustwo wszech czasów, by doprowadzić łotra do ruiny.

Seans jak zwykle poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu oraz kinowe ciekawostki z nim związane.

Czas trwania wydarzenia: około 2 godziny i 10 minut | Film w angielskiej wersji językowej z napisami w języku polskim | Wstęp wolny | Bezpłatne wejściówki do odbioru w kasie na 30 minut przed seansem | Liczba miejsc ograniczona | Brak możliwości wcześniejszej rezerwacji

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

03
kwietnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki