Filmowe poniedziałki
Wstęp wolny  /  Film

Filmowe poniedziałki

  • Wydarzenie archiwalne: 22.05.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6

Filmowe poniedziałki to nasz cykl dla kinomaniaków i zwykłych laików, podczas których pojawiający się na ekranie film, pozostaje tajemnicą, aż do momentu, gdy usiądziecie w naszej kameralnej sali kinowej.

W jednym z wywiadów Emily Blunt przyznała, że od razu odrzuca role, których charakterystyka zawiera się w słowach „silna postać kobieca”. Bohaterki naszych majowych propozycji z pewnością uciekają temu współczesnemu stereotypowi, to kreacje pełnokrwiste i zniuansowane. Złóżcie z nami hołd scenarzystom, którzy nie idą na skróty!

Co tym razem obejrzymy? Brawurowo zrealizowane feministyczne kino zemsty, thriller rozprawiający się z arcytrudną, budzącą emocje tematyką. Młoda, obiecująca studentka medycyny porzuca własne zawodowe ambicje, by pomścić skrzywdzoną przyjaciółkę. Jej nocna wendeta staje się sposobem na rozliczenie z bolesną przeszłością – ale również drogą do zatracenia.

Seans poprzedzi krótka prelekcja przedstawiająca historię powstawania filmu i kinowe ciekawostki z nim związane oraz audioinstalacja Rafała Kołackiego „Raj leży pod stopami matek”.


Źródło: Dwór Artusa

Powiązane wydarzenia

21
czerwca (piątek), godz. 19:00

Letni Dance Intense

22
czerwca (sobota), godz. 12:00

Zwiedzanie Dworu Artusa

26
czerwca (środa), godz. 17:30–18:00

Vamos a Bailar | Koncert Szkoły Flamenco