„Rozświetlony Zamek”
Dla dzieci  /  Dziedzictwo  /  Inne

„Rozświetlony Zamek”

  • Wydarzenie archiwalne: 01.02.2022
Miejsce:
Zamek krzyżackiToruń, Przedzamcze 3
Na uczestników czekać będą liczne interaktywne atrakcje, przy stworzeniu których wykorzystano najnowsze technologie. Niewątpliwie najciekawszą z nich będzie możliwość pospacerowania po średniowiecznym zamku przy użyciu gogli VR. Uczestnicy wydarzenia będą mieli okazję nie tylko obejrzeć, jak mógł wyglądać zamek w czasach swojej świetności, ale również wspiąć się na nieistniejącą wieżę, zejść do piwnic, przyjrzeć się wyposażeniu zamku oraz uzbrojeniu jego mieszkańców.

Jak wyglądają ruiny toruńskiego zamku krzyżackiego wiemy doskonale. To jak zamek wyglądał w czasach swojej świetności, nie jest już takie pewne. Dzięki wirtualnej rzeczywistości spróbujemy rąbek tej tajemnicy uchylić i zaprosić widzów na spacer po zamku takim, jak mógł wyglądać. Po założeniu na głowę gogli VR to widzowie sami będą decydować dokąd chcą pójść i co zobaczyć. Czy lepiej najpierw zajrzeć do kaplicy czy dormitorium? A może sprawdzić jak kiedyś wyglądała zamkowa wieża? Wybór będzie należał do nich, ale jedno jest pewne – ta atrakcja ma szansę zrobić na widzach duże wrażenie! – Krystian Kubjaczyk, reprezentant zarządcy Toruńskiej Agendy Kulturalnej.

Oprócz wirtualnej przechadzki, odwiedzający zamek będą mogli również odbyć realny spacer po ruinach, gdzie czekać na nich będą niezwykłe świetlne rzeźby, przy których można będzie wykonać ciekawe zdjęcia, iluminacje drzew oraz wielobarwne instalacje. Nie zabraknie także multimedialnych projekcji prezentujących skarby wywodzące się z toruńskiej historii.

Wydarzenie „Rozświetlony Zamek” potrwa do 14 lutego 2022 roku. W tym okresie Zamek Krzyżacki będzie dostępny dla zwiedzających w ciągu dnia w godzinach od 10:00 do 15:00. Pokazy multimedialne specjalne projekcie oraz świetlne atrakcje można będzie oglądać wyłącznie w godzinach wieczornych od godziny 16:00 do 20:00. Bilety wstępu na wydarzenie „Rozświetlony Zamek” dostępne będą w kasie biletowej Zamku Krzyżackiego w cenie: 20 zł (normalny) i 12 zł (ulgowy).

Źródło: CENTRUM KULTURY ZAMEK KRZYŻACKI