Festiwal Smaku w Grucznie 2023
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo  /  Inne  /  Muzyka i taniec

Festiwal Smaku w Grucznie 2023

  • Wydarzenie archiwalne: 18.08.2023
Miejsce:
Gruczno, ul. Młyńska 4
XVII edycja Festiwalu Smaku w Grucznie odbędzie się w dniach 18, 19 i 20 sierpnia 2023 roku. Konkurs na Smak Roku odbędzie się w dniu 16 sierpnia 2023 r. Ogłoszenie wyników konkursu na Smak Roku odbędzie się w sobotę 19 sierpnia o godzinie 17.00 w czasie Gali Festiwalowej. Międzynarodowy Turniej Nalewek – w dniu 16 i 17 sierpnia odbędą się preselekcje. W dniu 18 sierpnia finał Turnieju, a w dniu 19 sierpnia w czasie Gali Festiwalowej – ogłoszenie wyników.

Festiwal Smaku to impreza skierowana przede wszystkim do mieszkańców naszego regionu oraz miłośników dobrej kuchni i zdrowej żywności z całego świata. Zwiedzanie ekspozycji przez odwiedzających jest bezpłatne. Ekspozycje w ramach Festiwalu Smaku są usytuowane na terenie otwartym w pobliżu zabytkowego młyna będącego siedzibą organizatora imprezy.

Festiwal ma na celu prezentację kulinarnego bogactwa oraz kultury stołu, a także rękodzieła i innych form tradycyjnej aktywności kulturalnej regionów Województwa Kujawsko-Pomorskiego,
w tym Doliny Dolnej Wisły, Kociewia, Ziemi Chełmińskiej i Dobrzyńskiej, Krajny oraz Kujaw. Do udziału w jarmarku zapraszanisą także goście z innych regionów naszego kraju, oraz z zagranicy. Festiwal ma charakter festynu plenerowego, w czasie którego twórcy i producenci prezentują, poddają degustacji, a także sprzedają swoje wyroby. Imprezie towarzyszy szereg występów artystycznych i koncertów, a całość sprzyja wypoczynkowi, rozrywce i promocji kultury regionu.

Źródło