Festiwal Prapremier: KILL ME | reż. Marina Otero
tekst i reżyseria Marina Otero
muzyka na żywo Myriam Henne-Adda
asystentka reżyserki Lucrecia Pierpaoli
światło i scenografia Victor Longás Vicente, David Seldes
dźwięk Antonio Navarro
kostiumy Andy Piffer
krawiec Guadalupe Blanco Galé
kierownik techniczny i światło podczas trasy Victor Longás Vicente
dramaturg Martín Flores Cárdenas
zdjęcia Sofia Alazraki
video Florencia de Mugica
producentka ogólna i wykonawcza Mariano de Mendonça
produkcja Marcia Rivas
asystent producenta Kysy Fischer
dystrybucja Otto Productions (Nicolas Roux, Lucila Piffer), Tecuatro (Jonathan Zak, Maxime Seugé), PTC Teatro (Olvido Orovio)
koproducenci Teatros del Canal (Madrid) – HAU Hebbel am Ufer (Berlin) – Cité européenne du théâtre, Domaine d’O, Montpellier/ PCM2024 – Théâtre du Rond-Point (Paris) – Célestins, Théâtre de Lyon – FITEI Festival Internacional de Teatro de expressão Iberica (Porto)
występują Ana Cotoré, Josefina Gorostiza, Natalia Lopéz Godoy, Myriam Henne-Adda, Marina Otero, Tomás Pozzi
KILL ME
Jak mówi Otero: „Kill me (2024) to kontynuacja Love me (2022) i Fuck me (2020). Równocześnie spektakl jest częścią projektu „Remember to live”,
w którym zamierzam prezentować różne wersje sztuk do dnia mojej śmierci. Wkraczając w stereotypowy kryzys wieku średniego, zaczęłam nagrywać wszystko, co robiłam: z otwartym sercem przez 24 godziny na dobę, nagrywałam wszystko. Aż pewnego dnia upadłam, otrzymałam diagnozę psychiatryczną i zdecydowałam, by zrobić z tego mój kolejny projekt.
Przywołałam czterech tancerzy z zaburzeniami psychicznymi i postać Niżyńskiego, aby stworzyć spektakl o szaleństwie miłości.
Ale powiemy, że tematem spektaklu jest zdrowie psychiczne, żeby wpisać się w inkluzywną agendę rynku sztuki. Bo to jest moje przekleństwo, konieczność tworzenia spektakli, które będą się sprzedawać, dzięki czemu mogę przeżyć w świecie (lub w teatrze).”
Spektakl z napisami w języku polskim i angielskim.
Ograniczenia wiekowe: 18+, zawiera sceny nagości. W spektaklu wykorzystywane są światła stroboskopowe. Uwaga! Spektakl porusza kwestie samobójstwa.
Źródło: Teatr Polski im. Hieronima Konieczki w Bydgoszczy