Festiwal Pierogów Świata
Inne

Festiwal Pierogów Świata

  • Wydarzenie archiwalne: 06.02.2022
Miejsce:
Centrum Targowe ParkToruń, Szosa Bydgoska 3
Festiwal Pierogów Świata ma formę tętniącego życiem targu, przepełnionego kolorami i aromatami.
Jest to wydarzenie mające na celu skupienie w jednym miejscu wielu kultur oraz kuchni. To miejsce spotkań ze znajomymi i rodziną, gdzie pyszne jedzenie łączy ludzi, a pasjonaci gotowania mają okazję zetknąć się z oryginalną kuchnią innych regionów świata.
Można znaleźć tam zarówno orientalne dania niedostępne na co dzień, jak i uwielbiane już klasyki kuchni świata. Różnorodność smaków i kształtów, nieoczywiste połączenia i zaskakujące doznania smakowe kuchni wschodu, a także pyszna tradycyjna polska kuchnia to coś dla prawdziwych miłośników pierogów. Pierogi jako potrawa zdobyły ogromną i trwałą popularność na całym świecie. Podczas tej edycji festiwalu będziemy mieli okazję spróbować pierogów z różnych zakątków świata.
Czym się różnią takie pierogi od naszych polskich? O ile sama forma farszu zamkniętego w cieście jest taka sama, o tyle sposób przygotowania, kształt, forma, struktura, sposób podania są bardzo zróżnicowane. Na przykład Korea może poszczycić się pierogami mandu, najczęściej przyrządzanymi z duszoną wołowiną i pikantną kapustą kimchi, a najpopularniejsze pierogi gruzińskie to chinkali, świeżo wyrabiane przez kucharzy z tego rejonu smakują naprawdę wspaniale.
Każdy smakosz znajdzie coś dla siebie!

Festiwal Pierogów Świata:
https://www.facebook.com/events/484252579762146/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[%7B%22surface%22%3A%22page%22%7D]%7D

Wydarzeniem towarzyszącym będzie Festiwal Kawy i Czekolady.

Sobota 12:00 - 20:00
Niedziela 12:00 - 18:00