Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana: Wybieramy mistrzów pięknego czytania grodu nad Brdą, półfinał
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Literatura

Festiwal Pięknego Czytania im. Kazimierza Hoffmana: Wybieramy mistrzów pięknego czytania grodu nad Brdą, półfinał

  • Wydarzenie archiwalne: 18.04.2023
Miejsce:
Zespól Szkół BudowlanychBydgoszcz, Jana Pestalozziego 18
Czytamy nie tylko mniej, ale i spada poziom naszego „gustu” czytelniczego. Jak zachęcić młodzież do czytania książek, nie tylko obowiązkowych lektur szkolnych? W jaki sposób propagować czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży? Każdy sposób na powiększenie grona czytających jest niepowtarzalną szansą na wzrost czytelnictwa. Jednym z pomysłów jest festiwal pięknego czytania im. Kazimierza Hoffmana.

We wtorek, 18 kwietnia, uczniowie szkół podstawowych z Bydgoszczy i regionu konkurować będą o tytuł mistrza i wicemistrza pięknego czytania grodu nad Brdą uhonorowany statuetką bydgoskiej Łuczniczki. To już jedenasta edycja festiwalu. Organizowany konkurs ma na celu popularyzację książki i czytelnictwa, w tym literatury polskiej, rozwijanie aktywności czytelniczej młodzieży, propagowanie idei pięknego czytania. To również okazja poznania literatury i twórców regionu. Komu tym razem przypadnie laur zwycięstwa? O tym dowiemy się niebawem.

TERMINY:

  • półfinał - 18 kwietnia - Zespól Szkół Budowlanych, ul. Jana Pestalozziego 18 godz. 9.00.
    Uczestnicy czytać będą jeden z czterech obowiązujących fragmentów prozy, w tej edycji: Jarosława Grzędowicza, Ewy Karwan – Jastrzębskiej, Barbary Jendrzejewskiej, Henryka Sienkiewicza.

  • finał – 19 kwietnia - Salon Hoffman Kujawsko- Pomorskie Centrum Kultury, ul. Pl. Kościeleckich 6 godzina 9. Finaliści czytać będą dwa fragmenty utworów - indywidualnie wybrany tekst oraz wskazany przez organizatora.
    Nad całością czuwać będzie jury.


Festiwal został objęty honorowym patronatem Prezydenta Miasta Bydgoszczy.
Organizatorem festiwalu jest FUNDACJA BOOKCROSSING POLSKA, Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy i Zespól Szkół Budowlanych w Bydgoszczy.
Patronat medialny sprawują Polskie Radio PiK, Express Bydgoski, Gazeta Pomorska, serwis bydgoszcz.naszemiasto.pl
Nad całością czuwa Jolanta Niwińska pomysłodawczyni i spiritus movens wydarzenia.
Festiwal uświetni prezentacja poezji Kazimierza Hoffmana, patrona festiwalu, w interpretacji Pawła Gilewskiego, aktora Teatru Polskiego, jak również występy wokalne młodzieży.