Festiwal Muzyka u Źródeł 2022: MUSICALE vol. 2
Muzyka i taniec  /  Sztuki wizualne

Festiwal Muzyka u Źródeł 2022: MUSICALE vol. 2

  • Wydarzenie archiwalne: 30.10.2022
Miejsce:
Muzeum Wodociągów – Hala PompBydgoszcz


Maja Gadzińska – aktorka musicalowa i dubbingowa, wokalistka, solistka Teatru Muzycznego im. Danuty Baduszkowej w Gdyni, debiutowała rolą Anioła w „Chłopach” w reż. Wojciecha Kościelniaka, za którą w 2013 roku dostała nominację do Pomorskiej Nagrody Artystycznej w kategorii Nadzieja Artystyczna. Na deskach teatru zagrała kilkanaście pierwszo i drugoplanowych ról, z czego najważniejsze to Sandy w „Grease”, Molly w „Ghost”, Katka Kudłatka w „Avenue Q”, Anette w „Gorączce sobotniej nocy”, Pavetta w „Wiedźminie”, czy Małgorzata w „Mistrzu i Małgorzacie”. Laureatka nagrody Prezydenta Miasta Gdyni z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru w 2019. Za swoje wyraziste kreacje aktorskie była nominowana do nagród „Osobowość roku” oraz „Sztorm roku-odkrycie roku”. Użyczała swojego głosu w produkcjach Disneya takich jak „Kraina lodu. Przygoda Olafa”, „Jej wysokość Zosia”, czy w grach komputerowych „Ghostwire Tokyo” oraz „Star Trek: Prodigy- Supernova”. W 2013 roku na festiwalu „Top of the top” w Sopocie towarzyszyła takim gwiazdom światowej sceny jak Rick Astley, Belinda Carlisle, Matt Dusk, czy Helena Vondrackova. Była solistką na 40 Galowym Koncercie Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu występując u boku min. Jacka Braciaka, Olgi Szomańskiej, czy Bartosza Porczyka. Wiosną 2022 roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni odbyła się premiera projektu „PoMorskie opowieści …na nowo zagrane”, którego jest współautorką i kierownikiem artystycznym. W  najnowszym spektaklu Teatru Muzycznego pt. „Something Rotten” w reżyserii Tomasza Dutkiewicza pełni funkcję asystenta reżysera. Obecnie kończy naukę na Uniwersytecie Gdańskim w kierunku Zarządzania Instytucjami Artystycznymi.

Marta Burdynowicz – absolwentka Akademii Muzycznej w Gdańsku, wydziału wokalno-aktorskiego, specjalności – musical. Aktorka teatralna (m.in. Teatr Muzyczny ROMA, Teatr Muzyczny w Gdyni, Teatr RAMPA, Teatr Syrena, Warszawska Opera Kameralna, Mazowiecki Teatr Muzyczny, Teatr Syrena, Teatr Muzyczny w Poznaniu Teatr Muzyczny w Łodzi), filmowa („Na Chwilę, Na Zawsze” – reż. Piotr Trzaskalski), a także dubbingowa (m.in. „Dumbo”, „Wiedźmin”, „My Little Pony: Nowe Pokolenie”).  Zwyciężczyni 12. edycji programu „The Voice of Poland”.  Solistka wielu koncertów musicalowych i rozrywkowych na terenie całej Polski, m.in. Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams na warszawskim Torwarze (Royal Concert), 12. Festiwalu Muzyki Filmowej w Krakowie, koncertów w Filharmonii Opolskiej, Bałtyckiej czy w Teatrze Polskim w Warszawie. Finalistka 21. edycji festiwalu „Pamiętajmy o Osieckiej” (Nagroda Publiczności i wyróżnienie jury podczas II sopockiego etapu konkursu), a także Międzynarodowego Festiwalu Piosenki Anny German, z którym koncertuje do dziś na terenie Europy i Azji. Jurorka obydwu edycji programu rozrywkowego „Śpiewamy Razem: All Together Now”. Uczestniczka „Szansy na Sukces: Opole 2020″ w odcinku z piosenkami Zbigniewa Wodeckiego”.

Jarek Oberbek – aktor teatralny i telewizyjny, wokalista. Absolwent brytyjskiego London College of Music na wydziale aktorstwa teatru muzycznego (ukończył studia z wyróżnieniem pod kierunkiem Williama Lestera). W ramach dyplomu zagrał tytułową rolę w musicalu „Dracula” (muz. i libretto Alex Loveless, reż. David Henson). W 2015 roku otrzymał prestiżową nagrodę Griffith’s Prize, przyznawaną za wybitną interpretację słowa śpiewanego. Pierwsze kroki w zawodzie stawiał w Studiu Accantus i Teatrze Rampa w Warszawie, gdzie wystąpił w musicalach: “W Cieniu”, “Zaczarowani”, “Opowieść Wigilijna”, Świat Bastiana” i “Obcy”. Obecnie mieszka w Krakowie. W 2018 roku zagrał tytułową rolę w operze „Eugeniusz Oniegin” Piotra Czajkowskiego w reżyserii Błażeja Peszka. Od kilku lat jest związany z Teatrem Groteska w Krakowie, gdzie można go zobaczyć w spektaklach muzycznych „Pchła Szachrajka” w reżyserii Anny Seniuk, „Piękna i Bestia” w reż. Jerzego Jana Połońskiego i „Dzikie Łabędzie” w reż. Jerzego Bielunasa. Koncertuje w filharmoniach w całym kraju, a także prowadzi kanał w serwisie YouTube o nazwie „Podróż Musicalowa”, którego misją jest propagowanie musicalu w Polsce. W 2020 roku został laureatem stypendium Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Odnajduje się w repertuarze rozrywkowym, klasycznym i musicalowym. Fascynuje się językiem angielskim, uwielbia podróżować i gotować.

Maciej Pawlak – absolwent Akademii Muzycznej im. S. Moniuszki w Gdańsku na wydziale wokalno-aktorskim (kierunek wokalistyka, specjalność musical) oraz Szkoły Filmowej im. Krzysztofa Kieślowskiego (Uniwersytet Śląski w Katowicach, organizacja produkcji filmowej i telewizyjnej). Związany z Teatrem Muzycznym w Łodzi, Teatrem Muzycznym w Poznaniu, Operą i Filharmonią Podlaską w Białymstoku, Mazowieckim Teatrem Muzycznym, Teatrem Rampa, Teatrem Syrena, Krakowskim Teatrem Variété, Teatrem Rozrywki w Chorzowie i Gliwickim Teatrem Muzycznym.
Ważniejsze role: Tony (“West Side Story”, Opera i Filharmonia Podlaska w Białymstoku), Pippin (“Pippin, Teatr Muzyczny w Poznaniu), Nathan Leopold (“Thrill me”, Mazowiecki Teatr Muzyczny), Concierge (“Variete’s Great Revue”, Krakowski Teatr Variété), Chris (“Miss Saigon”, Teatr Muzyczny w Łodzi), Judasz (“Jesus Christ Superstar”, Teatr Rampa), Happy Man/Giulio (“Pretty Woman”, Teatr Muzyczny w Łodzi), Carlos (“Kobiety na skraju załamania nerwowego”, Teatr Rampa), Lucas Beineke (“Rodzina Addamsów”, Gliwicki Teatr Muzyczny, Teatr Syrena), Emmett Forrest (“Legalna Blondynka”, Krakowski Teatr Variété), Max Pollack (“Our Hourse”, Teatr Rozrywki w Chorzowie), Michael Spofford (“Czarownice z Eastwick”, Teatr Syrena), Kacper (“Rapsodia z Demonem”, Teatr Rampa), Rolf Gruber (“Dźwięki Muzyki”, Gliwicki Teatr Muzyczny), Pinokio (“Pinokio”, Gliwicki Teatr Muzyczny), Jasiek (słuchowisko “Posyłka”, dostępne na wszystkich platformach streamingowych). Koncertuje w Polsce i za granicą z repertuarem musicalowym, filmowym i rozrywkowym. Dwukrotnie był solistą w popularnym koncercie Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki (2018, 2020). Od lat popularyzuje wśród polskiej widowni ambitny i alternatywny repertuar musicalowy. Uhonorowany Teatralną Nagrodą Muzyczną im. Jana Kiepury w kategorii “Najlepszy Wokalista Musicalowy” za rolę Pippina w 2020 r. oraz – wspólnie z reżyserem Tadeuszem Kabiczem – w kategorii “Scenografia” za spektakl “Thrill Me” w 2021 r. Laureat sześciu Musicalowych Nagród Widzów za role w “Pippinie”, “Thrill Me” i “Jesus Christ Superstar”.


Soliści:
Maja Gadzińska

Marta Burdynowicz

Jarek Oberbek

Maciej Pawlak


Marek Lipski – piano

Andrzej Olewiński – gitara

Andrzej Solarski – bass

Wojciech Bylica – perkusja

oraz

Barock Quartet

Najpiękniejsze utwory ze spektakli musicalowych, zachwycające publiczność na całym świecie. Zapraszamy na niesamowitą muzyczną podróż!


bilety: 80 zł

Festiwal realizowany jest przez Fundację Muzyka u Źródeł. Głównym założeniem organizatorów jest popularyzowanie kameralistyki i przedstawienie jej wielobarwnego, atrakcyjnego oblicza, stwarzając jednocześnie festiwalowym gościom jak najlepsze warunki do odbioru muzyki.

Niekwestionowanym atutem festiwalu jest jego miejsce – zabytkowa stacja pomp, w której obecnie mieści się Muzeum Wodociągów. Gospodarzem obiektu są bydgoskie Wodociągi, które od początku festiwalu są jego głównym mecenasem.

Źródło: Muzeum Wodociągów

Muzeum Wodociągów

ul. Gdańska 242
85-674 Bydgoszcz
tel.: 52 586 05 52

Powiązane wydarzenia