FESTIWAL MUZYKA NAD NOTECIĄ 2022
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

FESTIWAL MUZYKA NAD NOTECIĄ 2022

 • Wydarzenie archiwalne: 04.09.2022
Miejsce:
Nakielski Ośrodek KulturyNakło n/Notecią, Notecka
Największe muzyczne wydarzenie w Nakle nad Notecią powraca! 2. edycja Festiwalu Muzyka nad Notecią już 4 września. 6-cio godzinna dawka muzycznych doznań. 7 artystów/zespołów, a co za tym idzie 7 niesamowitych koncertów! Widzimy się 4 września na terenie przy ul. Noteckiej. WSTĘP JEST CAŁKOWICIE DARMOWY!

 • SARSA
  To nie tylko wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów, ale przede wszystkim nietuzinkowa osobowość, której twórczość niezmiennie wyróżnia się na rynku muzycznym. Teledyski do jej utworów mają ponad 200 milionów wyświetleń. Od czasu platynowego debiutu z albumem "Zapomnij mi", piosenki artystki wciąż nagradzano za sprzedaż i odsłuchania. Ostatnie single pokryły się potrójną platyną ("Zakryj") i podwójną platyną ("Tęskno mi"). Pierwsze kroki stawiała na scenie alternatywnej. Jej zespół Fluktua zwrócił uwagę dziennikarzy Radiowej Trójki, czy Czwórki. Od tamtej pory obserwujemy ewolucję muzyczną Sarsy, a jej osobliwa barwa głosu wciąż intryguje, poszerzając grono odbiorców. Po niespełna dwóch latach powraca w nowej odsłonie, z nowym materiałem muzycznym. We współpracy z Marcinem Borsem, Pawłem Smakulskim oraz Jackiem 'Budyniem' Szymkiewiczem, tym razem zaskakuje nas nowym albumem RUNOSTANY, prosto z lasu, miejsca pełnego inspiracji. To płyta pełna rockowo-nostalgicznych dźwięków. To intymna opowieść o "przebudzeniu", która porusza swoją autentycznością. Artystka inspiracji szukała w naturze, częste leśne spacery pozwoliły jej zwrócić się do siebie.

 • TEDE
  Na scenie hip-hopowej aktywny od około 1994. Najpierw działając z warszawskim zespołem 1 Killa Hertz, który przerodził się Trzyha. Później przyszedł czas na Warszafski Deszcz. W roku ubiegłym 20-lecie obchodził jego debiutancki solowy album S.P.O.R.T. Od 2001 roku do dnia dzisiejszego wydał 18 oficjalnych wydawnictw, a także liczne utwory i mixtape'y. Stał się artystą z największą liczbą albumów w historii, które zadebiutowału na polskiej liście przebojów OLiS. Choć lata lecą Jacek wciąż przeżywa swoją drugą młodość, udowadniając, że odnajduje się w nowych trendach, często samemu je kreując. Raper, influencer i youtuber - ostatnio tworzy serial internetowy pn. "Tedenovela", którego nowe odcinki można oglądać w każdy piątek o godz. 16:20 na Tedewizji. Praca w telewizji nie jest mu obca, tak jak Wam z pewnością nie są obce programy "Bezele", "Operacja Tuning" czy "Fabryka Gwiazd". Założyciel wytwórni Wielkie Joł i właściciel marki odzieżowej PLNY Tekstylia.

 • GRUBSON
  GrubSon to producent, raper, wokalista. Artystyczna droga którą pokonał może być mierzona tylko w ilości koncertów i przebytych kilometrów, a obecnie każdy jego koncert to prawdziwe muzyczne wydarzenie, szczególnie dla tych którzy kojarzą go tylko jako artystę związanego ze środowiskiem hip-hopowym. Ma na swoim koncie zarówno złote jak i platynowe płyty za swoje Albumy. "Holizm" oraz "Gatunek L", zostały nominowane do "Fryderyka" w kategorii Album Roku Hip Hop. GrubSon jako pierwszy pobił rekord YouTub’a - jego piosenka "Na Szczycie" to pierwszy utwór hip-hopowy, któy zdobył ponad 100 mln wyświetleń!

 • THE LAVENDER
  The Lavender to nowa formacja na muzycznej scenie Torunia. Zespół powstał z inicjatywy Asi i Gosi, niedługo później do składu dołączył Tomek. Póki co grają głównie covery piosenek, które są dla nich ważne i niekoniecznie wpisują się w nurt muzyki, którą możemy usłyszeć w radio. W ich repertuarze znajdziecie utwory artystów z szerokiego spektrum, zaczynając od Florence + The Machine, a na The Beatles kończąc.

 • MONIKA DOMEK
  Jak sama mówi: przygoda ze śpiewaniem trwa zdecydowaną większość mojego życia. Przez ostatnie lata można mnie było usłyszeć głównie jako wokalistkę Bury the Orchid, a teraz po dłuższej przerwie wracam w wydaniu solowym. Na festiwalu chcę pokazać swoje najróżniejsze muzyczne oblicza, dlatego mam nadzieję że 4 września zobaczymy się pod sceną!

 • FRESH
  Zespół FRESH powstał w 2017 roku przy Miejsko-Gminnym Ośrodku Kultury i Rekreacji w Mroczy. Zespół miał okazję zaprezentować się na wielu scenach zarówno w naszej Gminie jak i Powiecie. Skład na przestrzeni lat zmieniał się, a zespół w okresie pandemii zawiesił swoją działalność. Po przerwie powstał nowy skład, który tworzą obecnie: Wiktoria Mazgaj – wokal i gitara basowa, Andrzej Lemantowicz – wokal i perkusja, Julia Kałdowska – perkusja, Karolina Kubicka – gitara akustyczna oraz Natalia Gondek i Anita Olejnik – chórki.

 • FORMEO
  FORMEO to tak naprawdę Hubert Pilarski. Członek zespołu Hope Leslie, który w 2020 roku postanowił działać również solowo właśnie jako FORMEO. Multiinstrumentalista, producent i realizator dźwięku. Jak mówi o nim ekipa Too Groovy, której również jest częścią: Hybryda to jego drugie imię. Łączenie z pozoru niepasujących do siebie gatunków muzycznych to chleb powszedni Huberta. Zajawkowicz retro syntezatorów, psychodelicznych gitar oraz orędownik muzyki tanecznej. Legenda głosi, że istnieje projekt, w którym ani razu nie użył efektu modulacyjnego. Fuzja #modernvintagePierwszą ogłoszoną artystką wydarzenia jest SARSA!


Na pierwsze 100 osób, które przybędą na nasze wydarzenie czekają opaski festiwalowe. Organizatorem wydarzenia jest Nakielski Ośrodek Kultury przy wyłącznym wspraciu Gminy Nakło nad Notecią.

Źródło: Nakielski Ośrodek Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego

Nakielski Ośrodek Kultury im. Zygmunta Kornaszewskiego

Aleja Mickiewicza 3
89-100 89-100 Nakło nad Notecią
tel.: 52 386 08 62

Powiązane wydarzenia

03
grudnia (niedziela), godz. 17:00

Koncert zespołu Stare Dobre Małżeństwo

20
stycznia (sobota), godz. 17:00

Szlagier Best Festiwal