Festiwal Muzycznych Legend
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Festiwal Muzycznych Legend

  • Wydarzenie archiwalne: 12.06.2022
Miejsce:
scena plenerowaGrudziądz, Błonia Nadwislańskie
Festiwal proponuje zupełnie nową formułę: obok występów legend polskiej sceny przewiduje prezentację tzw. tribute acts czyli solistów i zespołów doskonale wykonujących przeboje wybranej gwiazdy muzyki  niejako  wcielając się w jej rolę. Zobaczymy także wschodzącą gwiazdę najmłodszego pokolenia.

11 czerwca Festiwal gospodarzem festiwalowych koncertów będzie Piotr Gąsowski a 12 czerwca Marek Sierocki.

Skąd pomysł takiego festiwalu? Na świecie rzesze ludzi uczestniczą w podobnych koncertach. Bawią się przy doskonale sobie znanych przebojach. Towarzyszy im nierzadko nutka nostalgii, bo kto na przykład nie chciałby znowu móc na żywo posłuchać utworów Pink Floyd? Wielokrotnie sami oryginalni wykonawcy doskonale oceniają występy artystów tribute grających ich przeboje i wizualnie upodobniających się do nich na scenie.

W Wielkiej Brytanii od lat corocznie przyznawane są tzw. Tribute Awards, a w telewizjach na całym świecie niezwykłą popularnością cieszą się programy takie jak: Stars in their eyes czy Your face sounds familiar znany w Polsce pod nazwą Twoja Twarz Brzmi Znajomo. W programach tych ludzie wcielają się w postaci gwiazd i wykonują ich wielkie przeboje.

Możemy wręcz mówić już o swego rodzaju modzie na wykonawców tribute z pietyzmem odtwarzających na scenie utwory swoich muzycznych idoli, którzy albo już odeszli, albo zeszli ze sceny lub też najzwyczajniej z różnych powodów są niedostępni dla ich wielbicieli, którzy chcieliby zobaczyć na żywo świetnie wykonywane i doskonale wizualnie opakowane koncerty swoich ulubieńców. Właśnie tę przestrzeń wypełniają artyści tribute.

Takie spotkanie z graną przez nich na żywo muzyką światowych gwiazd będzie możliwe w dniach 11 i 12 czerwca tego roku w Grudziądzu podczas Festiwalu Muzycznych Legend. Wystarczy tylko chęć i czas by móc pojawić się na nadwiślańskich błoniach nie dbając o bilet, bo wstęp na festiwal będzie zupełnie bezpłatny.

Na festiwalowej scenie podczas dwóch dni imprezy będzie można zobaczyć koncerty polskich gwiazd takich jak Kombii czy Sara James oraz artystów tribute takich, jak: Ariana Grande Tribute Hariana, UK Pink Floyd Experience, Dua Lipa Tribute Do it like Dua, Ed Sheeran Experience i Abba Gold.

http://festiwallegendmuzyki.pl

Źródło