Festiwal Młodej Muzyki | Lubomski Kolorowo | Koncert
Muzyka i taniec

Festiwal Młodej Muzyki | Lubomski Kolorowo | Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 14.09.2021
Miejsce:
Klub Od NowaToruń, Gagarina 37a
Bilety

40zł / normalny

30zł / ulgowy


Kolejny koncert rozgrywany w ramach Festiwalu Młodej Muzyki to niecodzienne muzyczne spotkanie, które odbędzie się w Ratuszu Staromiejskim, z wyjątkowo barwnym gościem!

Z okazji jubileuszu stulecia Pomorskiego Towarzystwa Muzycznego gościć będziemy Mariusza Lubomskiego, pochodzącego z Torunia plastyka, muzyka i tekściarza. Jego twórczość jest niezwykle wysublimowana – warstwa dźwiękowa oparta na klasycznym bluesie, rytmach bossa novy czy ostrych rockowych brzmieniach, wyraziście eksponują ponadczasowe teksty.

Artysta zadebiutował na Giełdzie Piosenki Studenckiej, gdzie wraz z zespołem I z Poznania i z Torunia wyróżnili się piosenką Impreza w klubie harcerza. W 1985 roku grupa wygrała pierwszy Przegląd Kabaretów PaKa. W 1987 roku Lubomski zdobył pierwszą nagrodę na Festiwalu Piosenki Studenckiej w Krakowie. Artysta ma w swoim dorobku pięć płyt i kilkanaście koncertów telewizyjnych. Zapraszany jest do udziału w największych polskich wydarzeniach muzycznych. Występował m.in. w koncercie Nick Cave i przyjaciele we Wrocławiu, Zielono Mi w Opolu poświęconym Agnieszce Osieckiej i na koncercie finałowym 23 PPA Kombinat – ostatnim występie zespołu Republika. Mariusz Lubomski to współzałożyciel kultowego, nieistniejącego już Klubu Niebo w Toruniu, współtwórca Instytutu B61. Jest również związany z Przeglądem Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu, m.in. jako członek Rady Programowej PPA.

Na koncercie usłyszymy kultowe piosenki powstałe na przestrzeni ostatnich czterdziestu lat oraz aranżacje ponadczasowych utworów innych artystów.

Lubomski Kolorowo:

  • Michał Rybka –  instrumenty klawiszowe, gitara basowa, gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne

  • Nikodem Wróbel – gitara akustyczna, gitara elektryczna, instrumenty perkusyjne

  • Szymon Łukowski – klarnet basowy, saksofon barytonowy, flet poprzeczny, flety proste,  fortepian

  • Mariusz Lubomski – śpiew, gitara akustyczna, instrumenty perkusyjne
Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

30
stycznia (poniedziałek), godz. 10:00
⟶ DO 03.02

Zimowe Półkolonie / Poznańska 9 i 3/4

04
lutego (sobota)
⟶ DO 25.02

Maria Szurmiej „Malarstwo”