Muzyka i taniec

Festiwal LULU

  • Wydarzenie archiwalne: 05.08.2021
Miejsce:
różne lokalizacjeToruń
Już z początkiem września do grodu Kopernika wraca LULU - muzyczny festiwal Mariusza Lubomskiego. Przed trzy dni, między 2 a 5 września, będziemy mogli wziąć udział w koncertach wyjątkowych artystów. Z okazji jubileuszu - bo LuLu jest obecny w Toruniu już dekadę - przygotowano też scenę dla dzieci i młodzieży.

W tym roku główne koncerty będą się odbywać na dziedzińcu Ratusza Staromiejskiego. 2 września w zabytkowych murach usłyszymy nagrodzony Paszportem „Polityki” punkowo-poetycki duet Siksa oraz jednego z najpopularniejszych twórców sceny pop-rockowej, Tomasza Organka. Dzień później w tym samym miejscu zagra zespół inspirujący się muzyką folkową - Chłopcy kontra Basia oraz znany z łączenia różnych stylów muzycznych Czesław Mozil.

W niedzielę, 5 września gratka dla najmłodszych fanów muzyki. W Amfiteatrze Muzeum Etnograficznego wystąpią popularni wśród dzieci i młodzieży: Marcin Maciejczak, Tatiana Kopala oraz Marta Repelowicz.

Inicjatorem i dobrym duchem festiwalu LuLu jest muzyk Mariusz Lubomski.  Co roku dba on o to, by na toruńskiej scenie gościli nietuzinkowi artyści. Nie inaczej będzie tym razem. Artysta związany przez całe życie z Toruniem zaprasza widzów w nastrojową podróż przez swoje muzyczne fascynacje. „Będzie prowokująco, poetycko, ale też energetycznie i folkowo. Wyjątkowo. Tak jak wyrobiona publiczność LuLu od dziesięciu lat lubi najbardziej.”- podkreśla pomysłodawca festiwalu.

Festiwal LuLu jest dofinansowany z budżetu Samorządu Województwa Kujawsko-Pomorskiego oraz zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Miasta Toruń.

Bilety do nabycia na biletomat.pl

Festiwal LuLu na FB

 

 

Program festiwalu:

02.09.2021 godz.19.00 / Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego

Siksa, Tomasz Organek Solo

03.09.2021 godz.19.00 / Dziedziniec Ratusza Staromiejskiego

Chłopcy kontra Basia, Czesław Mozil Solo

05.09.2021 godz.17.00 / Amfiteatr Muzeum Etnograficznego

Koncert specjalny dla dzieci i młodzieży: Marcin Maciejczak, Tatiana Kopala, Marta Repelowicz

 

Bilety:

Przedsprzedaż: 40 zł, II pula: 50 zł, III pula: 55 zł

Miejsca nienumerowane

 

Kontakt dla mediów: Mariusz Lubomski - 509 646 482

Artyści:

Siksa – nagrodzony Paszportem „Polityki” duet tworzą wokalistka Alex Freiheit i basista Piotr „Buri” Buratyński. Zespół wykonuje punka z poetyckimi i zaangażowanymi tekstami.

Tomasz Organek  - Muzyk, kompozytor, piosenkarz i autor tekstów, powieściopisarz. Założyciel zespołów Sofa oraz Organek. Obecnie występuje solo. Laureat Fryderyka.

Chłopcy kontra Basia -  polski zespół muzyczny grający muzykę folkową i jazzową, założony w 2009 roku przez Marcina Nenko i Barbarę Derlak.

Czesław Mozil - autor tekstów, kompozytor, muzyk, akordeonista, laureat Fryderyka, w swojej twórczości czerpie m.in z popu, kabaretu, rocka i punk rocka.

Scena dla dzieci i młodzieży:

Marcin Maciejczak – ulubieniec nastolatek, piosenkarz popowy, zwycięzca trzeciej edycji programu rozrywkowego The Voice Kids.

Tatiana Kopala – 10-latka o głosie jak dzwon, finalistka The Voice Kids.

Marta Repelowicz – torunianka, jedna z najzdolniejszych solistek Młodzieżowego Domu Kultury w Toruniu.