Festiwal Literatury PRZECZYTANI 2023: Warsztaty i spotkanie z Tiną Oziewicz
Dla dzieci  /  Literatura

Festiwal Literatury PRZECZYTANI 2023: Warsztaty i spotkanie z Tiną Oziewicz

  • Wydarzenie archiwalne: 17.06.2023
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14
TINA OZIEWICZ – pisarka i tłumaczka, dr n. humanistycznych, absolwentka filozofii i filologii angielskiej na Uniwersytecie Wrocławskim. Autorka książek dla dzieci i młodzieży. Największy rozgłos i uznanie przyniosła jej książka „Co robią uczucia?” z ilustracjami Aleksandry Zając, nagrodzona w konkursie na Najlepszą Książkę Dziecięcą Przecinek i Kropka 2021, konkursie PTWK „Najpiękniejsze Książki Roku 2020” i Plebiscycie Blogerów Lokomotywa, wyróżniona w konkursie Książka Roku PS IBBY, nominowana do prestiżowej francuskiej Prix Sorcières i przetłumaczona na ponad 20 języków. Zajmuje się także tłumaczeniem literackim z języka angielskiego – w swoim dorobku przekładowym ma m.in. opowiadania Alice Munro z tomu „Kocha, lubi, szanuje”.

Prowadzenie: Lucyna Brzezińska-Eluszkiewicz.

Uwaga! Przed spotkaniem odbędą się krótkie, bezpłatne, otwarte dla wszystkich dzieci WARSZTATY, podczas których autorka opowie o swoich książkach o uczuciach (wydanych przez wydawnictwo Dwie Siostry „Co robią uczucia?” oraz „Co lubią uczucia?”), jak również o samych uczuciach, podzieli się ciekawostkami i refleksjami, a na koniec zaprosi najmłodszych do narysowania czegoś.

Festiwal Literacki Przeczytani organizowany jest od 2014 roku przez Stowarzyszenie Intelektualistów Niepokornych „Trickster” we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Przeczytani to kilka dni fascynujących spotkań z mistrzyniami i mistrzami słowa pisanego oraz warsztatów, na których możecie poznać tajniki sztuki pisania książek. Sprawdź pozostałe wydarzenia w ramach Festiwalu Literatury PRZECZYTANI 2023 – kliknij tutaj

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

27
czerwca (czwartek)
⟶ DO 30.06

Festiwalu Początek Sezonu

19
października (sobota), godz. 19:00

BLACK STAR FEST (FLAPJACK/BLACK STAR/HOPE)