Festiwal Literatury PRZECZYTANI 2023: Spotkanie z Manuelą Gretkowską
Literatura

Festiwal Literatury PRZECZYTANI 2023: Spotkanie z Manuelą Gretkowską

  • 16
    czerwca 2023 (piątek), godz. 18:00
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14
MANUELA GRETKOWSKA – jedna z najbardziej wyrazistych i bezkompromisowych polskich pisarek, autorka ponad 20 książek, w tym bestsellerów takich jak „Poetka i książę”, „Faworyty” czy „Mistrzyni”. Scenarzystka filmowa, felietonistka.

Z autorką porozmawiamy o jej najnowszej książce „Przeprawa”.
„Kochanie, sprzedałam nasz dom!” – krzyczy do zdumionego męża. Od tego wszystko się zaczęło. Gdy napisała ogłoszenie i wcisnęła Enter – odpaliła rakietę. Dom pod Warszawą odleciał, a wraz z nim ogród. Została walizka pieniędzy. Manuela Gretkowska ma dosyć chorowania na Polskę. Postanawia znów zostać emigrantką. Szukając nowego adresu, nie przestaje chodzić na przeciwrządowe demonstracje, bezlitośnie punktować polityków i zwykłą głupotę. Zanim znajdzie nowe wymarzone miejsce, czeka ją niejedna przeprawa z rzeczywistością. Ale czy od Polski da się uciec, a dom na wzgórzach boskiej Krety może stać się prawdziwym domem? Czy można pogodzić się ze światem na własnych warunkach?

Prowadzenie: Agnieszka Czoska.

Festiwal Literacki Przeczytani organizowany jest od 2014 roku przez Stowarzyszenie Intelektualistów Niepokornych „Trickster” we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Bydgoszczy. Przeczytani to kilka dni fascynujących spotkań z mistrzyniami i mistrzami słowa pisanego oraz warsztatów, na których możecie poznać tajniki sztuki pisania książek. Sprawdź pozostałe wydarzenia w ramach Festiwalu Literatury PRZECZYTANI 2023 – kliknij tutaj

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00

Film: "Gorące dni" (130')

dzisiaj
godz. 15:30

"Zezowate szczęście" (107')

dzisiaj
godz. 17:45

Film: "Tori i Lokita" (88')

dzisiaj
godz. 19:30

Film: “Osiem gór” (147')