Festiwal Fontanna Muzyki 2023. Koncert I
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Festiwal Fontanna Muzyki 2023. Koncert I

  • Wydarzenie archiwalne: 05.08.2023
Miejsce:
Park Kazimierza WielkiegoBydgoszcz
Zespół Bellcanti to Karolina Sołomin, Iwona Wall, Maria Malinowska i Mateusz Lipiński. Łączy ich przyjaźń, nieustanne zakochiwanie się w dźwiękach, pasja do muzyki, a także wspólne marzenie... Bellcanti chce udowodnić, że muzyka operowa jest dla wszystkich i nie zna żadnych granic. Koncerty zespołu Bellcanti to niezapomniane, muzyczne podróże w nowej, nieoczywistej, operowej wersji. Bellcanti to śpiew, muzyka, sztuka, harmonia i... chwile wytchnienia od codzienności.
Karolina, Iwona i Maria to śpiewaczki operowe, które występowały na niejednej muzycznej scenie w Polsce i zagranicą. W 2017 roku połączyły swoje trzy sopranowe głosy, którym oryginalne aranżacje Mateusza i jego wyjątkowa gra na fortepianie nadają nietypowe brzmienie. Bellcanti do tej pory miało przyjemność współpracować z m.in.: The Film Harmony Orchestra, Orkiestra Kameralna Progress, Capella Gedanensis, Kwartet Opera, Odet. Ich arie oraz operowe wersje znanych utworów rozbrzmiewały na scenach filharmonii, oper, teatrów, ośrodków muzycznych i kulturalnych, a także w ogrodach, parkach i wszystkich miejscach, w których spotykają się miłośnicy muzyki.
Podczas koncertu Inaugurującego Festiwal Fontanna Muzyki 2023 usłyszymy największe hity operowe i operetkowe na sopranowe trio i fortepian.
Program nawiązuje do drugiego członu nazwy zespołu Bellcanti czyli „Opera Girls” oraz do muzycznych korzeni artystek. Przybliżamy muzykę wielkich kompozytorów operowych, operetkowych i musicalowych XIX i XX wieku takich jak Giacomo Puccini, Johann Strauss czy Leonard Bernstein.

Źródło