Koncert Siggy Davis & Puma Band w KPCK (Noc Muzeów 2024)
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Koncert Siggy Davis & Puma Band w KPCK
(Noc Muzeów 2024)

Wydarzenie w ramach Europejskiej Nocy Muzeów 2024. Zobacz podstronę ENM 2024
  • Wydarzenie archiwalne: 18.05.2024
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Siggy Davis to niezwykle charyzmatyczna, obdarzona przepięknym głosem wokalistka pochodząca z Nowego Jorku. Przez lata występowała na deskach teatrów na Broadwayu, grała także w filmach Spike'a Lee oraz Briana de Palmy. Projekt tej wybitnej wokalistki jest kontynuacją jej osiągnięć muzycznych oraz chęcią zaprezentowania wspólnie z polskimi muzykami i polskiej publiczności swoich kompozycji, w tym własnych opracowań standardów muzyki jazzowej, gospel i soul. 

Puma Band w składzie:

Krzysztof „Puma” Piasecki – kompozytor, aranżer, pedagog; jeden z najwszechstronniejszych gitarzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat 70. Nagrał pięć płyt autorskich.

Stan Michalak – kontrabasista, skrzypek, kompozytor. Jego muzyczne korzenie tkwią głęboko w tradycji europejskiej muzyki klasycznej, jazzu i szeroko pojmowanej kreatywnej improwizacji muzycznej.

Jacek Pelc – unikalny przypadek perkusisty, który jest jednocześnie komponującym muzykiem, konceptualistą i leaderem wielu własnych projektów artystycznych od solo czy dwuosobowych miniformacji GuDrumBa.

WSTĘP WOLNYŹródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy