Europejska Noc Muzeów 2023: Muzeum Mydła i Historii Brudu – zwiedzanie wystawy
Dziedzictwo

Europejska Noc Muzeów 2023: Muzeum Mydła i Historii Brudu – zwiedzanie wystawy

  • Wydarzenie archiwalne: 13.05.2023
Miejsce:
Muzeum Mydła i Historii BruduBydgoszcz, Długa 13
Zapraszamy do udziału w wyjątkowej Bydgoskiej Nocy Muzeów. Tym razem chcemy zaproponować Państwu podróż przez naszą lokalną historię. Wizytę rozpoczyna seans filmowy - pokażemy autorską produkcję, dzięki której dowiedzą się Państwo więcej o bydgoskich łaźniach i przemyśle mydlanym.

Następnie zaprosimy do samodzielnego odkrywania specjalnej wystawy, która odkryje dla Państwa niepokazywane na co dzień zdjęcia, reklamy i ciekawostki. Zwieńczeniem jest nowa, otwarta 27 marca ekspozycja dotyczącą Bydgoskiej Wytwórni Mydła Antoniego Pyrka.

Nasze zainteresowania krążą ostatnio wokół lokalnych tematów, chcemy więc podzielić się tym z Państwem tej szczególnej nocy. Wierzymy, że nasza mała historia nadal jest dla wielu bydgoszczan pełna tajemnic. Odkryjemy je wspólnie w Muzeum Mydła i Historii Brudu właśnie w Noc Muzeów.

Wstęp płatny – 15 zł/os., wejścia o pełnych godzinach: 19:00 20:00 21:00 22:00 23:00 . Wcześniejszy zakup biletu gwarantuje wejście na wybrany termin. Możliwość zakupu biletów w kasie lub online: www.bilety.muzeummydla.pl

Źródło: MUZEUM MYDŁA I HISTORII BRUDU

Powiązane wydarzenia