ETNO HANGAR - ZABAWY Z DŹWIĘKIEM I RYTMEM
Dla dzieci  /  Muzyka i taniec

ETNO HANGAR - ZABAWY Z DŹWIĘKIEM I RYTMEM

  • Wydarzenie archiwalne: 22.10.2023
Miejsce:
Hangar KulturyBydgoszcz, ul. Jana Piwnika-Ponurego 10

Bilety:
Dzieci do lat 3 - wstęp wolny
Pozostali 25 zł

Zapraszamy na rodzinny koncert i zabawę z rytmem.
Podczas wydarzenia poznamy historię instrumentów etnicznych oraz udamy się w niesamowitą podróż muzyczną do najodleglejszych zakątków świata.

PROWADZENIE
Aron Blum- gitarzysta basowy, kompozytor, autor muzyki teatralnej.
Koncertował i nagrywał ze znakomitymi muzykami sceny jazzowej i rockowej jak m.in. Krzysztof Ścierański, Dominik Wania, Antoni Ziut Gralak, Aleksander Korecki, Krzysztof „Docent” Raczkowski czy Barry Bee ( NY) lub gwiazda jazzowej sceny brytyjskiej- Gilad Atzmon.
Nową pasją i instrumentem w muzycznej drodze są bębny obręczowe.
Zafascynowany możliwościami brzmieniowymi, współczesną kreatywnością tych dość dawnych historycznie instrumentów, artysta jest zaangażowany w różne projekty, również jako instruktor.
Dzięki m.in. założeniom pracy z celami integracyjnymi w swoich oryginalnych konspektach warsztatów i zajęć, był laureatem konkursu kulturalnego „Desant Kultury” w Olsztynie czy Stypendium Miasta Torunia właśnie z bębnami obręczowymi.
Od września 2022r przy współpracy z Gminą Purda i p.Jolantą Weihs prowadzi grupę bębnów obręczowych, od marca 2023 funkcjonującej pod nazwą „Miriam”, w nawiązaniu do dedykacji i nazwy instrumentu przez jednego z najznakomitszych współczesnych wirtuozów tego instrumentu Zohara Fresco, u którego uzyskał dyplom Masterclass.
Grupa we wspomnianym okresie działań wystąpiła kilka razy w profesjonalnych wydarzeniach, dzieląc scenę z doświadczonymi muzykami jak Barry Bee czy w koncercie z muzyką J.S. Bacha w koncercie „Kosmiczne nuty” w Olsztynie.

 Źródło: Hangar Kultury w Bydgoszczy

Hangar Kultury

ul. Jana Piwnika-Ponurego 10
85-796 Bydgoszcz
tel.: 523436667

Powiązane wydarzenia

10
grudnia (niedziela), godz. 11:00

MUZYCZNE IGRASZKI