Ethniesy: Roztańczone CHŁOPY i BABY czyli mazurkowo-polkowe ABC kielecczyzny i nie tylko (dla początkujących i średniozaawansowanych)
Muzyka i taniec

Ethniesy: Roztańczone CHŁOPY i BABY czyli mazurkowo-polkowe ABC kielecczyzny i nie tylko (dla początkujących i średniozaawansowanych)

  • Wydarzenie archiwalne: 19.03.2022
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14
Jako że w niedziele będą przygrywać do tańca Tęgie Chłopy podczas warsztatów będziemy w dużej mierze bazowali na muzyce z Kielecczyzny. Zatem na pewno nauczymy się jak zatańczyć kieleckie chłopy czyli miejscowe oberki. Oczywiście gra się tam także wiele pięknych polek „bab”, które również zawitają na nasze warsztaty. Podczas warsztatów opanujemy w stopniu podstawowym kroki oraz zasady obowiązujące w niescenicznych formach tańca tradycyjnego, m.in. tańczenia w parach, tańczenia oraz wirowania w parach po kole, a także improwizowania oraz używania różnego rodzaju prostych ozdobników zarówno w tańcach o rytmach trójdzielnych (oberkach, walczykach) jak i w metrum parzystym (polki). Opanowanie tych kroków i tanecznych zasad pozwoli Wam cieszyć się tańcem na miejskich i wiejskich potańcówkach, a wszystko to przy zachowaniu charakterystycznych cech stylu i manier wykonawczych. Nasze warsztaty pomogą Wam przełamać lęk i tremę przed tańczeniem w ogóle, oraz – co bardzo ważne – przed tańczeniem z drugim człowiekiem w parze lub grupie. Warsztaty wyrobią w Was poczucie rytmu oraz płynność i lekkość w tańcu. Podczas warsztatów tańczyć będziemy głównie do melodii z Kielecczyzny.

Na warsztaty trzeba wziąć wygodne obuwie na płaskiej podeszwie z tzw. lekkim poślizgiem (dziewczęta mogą tańczyć w butach na niewielkim obcasie). Co za tym idzie trampki i adidasy z gumową podeszwą odstawiamy do szafy.

KTO PROWADZI?
Bogumiła i Piotr Zgorzelscy

DLA KOGO?
Nasze spotkanie przeznaczone jest dla osób początkujących lub tych, które dawno nie tańczyły wirowych tańców tradycyjnych i chciały by sobie je przypomnieć. Nasze warsztaty można też potraktować jako zajęcia fitness podczas których w bardzo miłej atmosferze można zgubić bardzo wiele kalorii.

KIEDY?
19 i 20 marca
sobota godz. 11-15
niedziela godz. 11-15

ZA ILE?
Koszt 180 zł od osoby (sparowani 140 zł od osoby).

GDZIE?
Młyny Rothera ul. Mennica 10 Bydgoszcz

ZGŁOSZENIANA WARSZTATY:
Ilość miejsc ograniczona! Jako, że przestrzeń warsztatowa ma ograniczoną powierzchnię w celu zapewnienia jak największego komfortu tańczącym max. wielkość grupy to 15 par!

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40