Ethniesy 2023: Michalove
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Ethniesy 2023: Michalove

  • Wydarzenie archiwalne: 19.03.2023
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14
Wydarzenie w ramach Ethniesy 2023:

10. Międzynarodowy Festiwal Muzyki Tradycyjnej i Ludowej ETHNIESY


Michalove wprowadzi Was w świat tradycyjnych, ginących pieśni ludowych. Wspólnie snują opowieści przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych. Michalove swoją transową muzykę, przestrzenne brzmienie handpanu, tankdrumów, kontrabasu i akordeonu łączy ze światem tradycyjnych pieśni ludowych. Swoje inspiracje czerpią głównie z ukraińskich pieśni wielogłosowych, ale również z pieśni z różnych stron Polski. W 2019 trio Michalove zdobyło I miejsce na Festiwalu Muzyki Ludowej „Mikołajki Folkowe” a w roku 2022 II Nagrodę oraz Nagrodę Programu I Polskiego Radia na Festiwalu „Nowa Tradycja”.

W styczniu 2023 zespół wydał swoją debiutancka płytę 'Rano”.

„Rano” to mozaika pieśni ludowych wywodzących się z różnych regionów Ukrainy. Na płycie znalazły się utwory, które na przestrzeni lat zespół poznawał dzięki znajomym lub uczestnicząc w warsztatach śpiewu. Przekraczając granice czasu i gatunków muzycznych Michalove swoją transową muzykę, przestrzenne brzmienie handpanu, tankdrumu i akordeonu łączy ze światem ukraińskich tradycji śpiewu.

Michalove to rodzina: siostry Terefenko, Ania i Justyna oraz Kuba Bryzgalski, mąż Justyny. Pochodzą ze wsi Michałowo na Pomorzu Środkowym. Ich przodkowie przybyli tutaj z różnych stron Polski. Dziadek sióstr Terefenko był ukraińskim przesiedleńcem z Podkarpacia podczas Akcji „Wisła”. Zauroczeni pięknem i bogactwem ukraińskich pieśni ludowych, poprzez śpiew na nowo odkrywają swoją tożsamość kulturową.
WSTĘP: wolny


Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

26
marca (niedziela), godz. 18:00

Impresjonistyczne malarstwo nowoczesnej kobiety