El Credito
Teatr / Kabaret

El Credito

  • Wydarzenie archiwalne: 28.03.2022
Miejsce:
Teatr ImpresaryjnyWłocławek, Wojska Polskiego 13
Autor:Jordi Galceran
Tłumaczenie:Rubi Birden
Reżyseria:Marcel Wiercichowski
Światło:Tomasz Wentland
Opracowanie muzyczne:Marcel Wiercichowski/Michał Woźniak

27 marca na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Teatru. Święto ludzi sceny, od 30 lat, obchodzone jest również we Włocławku. W ramach obchodów tegorocznego Dnia Teatru, Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego zaprasza na fantastyczną komedię autorstwa katalońskiego pisarza Jordi Galcerana pt.”El Credito”.
To sztuka pełna nieoczekiwanych zwrotów akcji, żywych dialogów podszytych inteligentną ironią i humorem. Pozornie zwyczajna historia: oto do dyrektora banku przychodzi klient z prośbą
o pożyczkę. Jednak jej otrzymanie graniczy niemal z cudem, zwłaszcza gdy nie ma się żadnego zabezpieczenia finansowego. Dlatego czasem szczęściu trzeba pomóc… nietypowym szantażem. Dyrektor banku podjudzany przez bezczelnie pewnego siebie przyszłego kredytobiorcę toczy walkę między rozsądkiem a emocjami. Dodajmy jeszcze, że przedmiotem intrygi jest kobieta – a więc wszystko się może zdarzyć! Jeden z aktorów grających w hiszpańskiej realizacji sztuki powiedział: „…Gdybyśmy przerywali grę po każdej salwie śmiechu, spektakl nigdy by się nie skończył…”. Więcej już nic nie zdradzimy, nie będziemy psuć Widzom niespodzianki.
bilety 80, 60 zł.

Źródło: Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Teatr Impresaryjny im. Włodzimierza Gniazdowskiego we Włocławku

Wojska Polskiego 13
87-800 Włocławek
tel.:54 231 47 60

Powiązane wydarzenia

04
grudnia (niedziela), godz. 17:00

TUWIM I INNI W SAŁATCE