Edward Saliński: #Plakat/Ilustracja – wystawa
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

Edward Saliński: #Plakat/Ilustracja – wystawa

  • Wydarzenie archiwalne: 25.05.2023
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria WspólnaBydgoszcz, ul. Batorego 1/3

Edward Saliński – artysta grafik, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych UMK w Toruniu, dyplom 1974. W latach 1975–2015 nauczyciel akademicki na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Od 2018 roku do chwili obecnej zatrudniony na Wydziale Sztuk Projektowych Politechniki Bydgoskiej. Brał udział w ponad 50 wystawach zbiorowych krajowych i zagranicznych. Zorganizował 12 wystaw indywidualnych plakatu i ilustracji.

Edward Saliński: „Obecna wystawa jest jedną z wystaw podsumowujących 50-lecie pracy twórczej. Moje zainteresowania naukowe i twórcze dotyczą teoretycznych i praktycznych uwarunkowań komunikacji wizualnej. Wystawa w Galerii Wspólnej obejmuje prezentację prac z zakresu projektowania graficznego. Są to wybrane plakaty, ilustracje i znaki graficzne odnoszące się do bieżących wydarzeń artystycznych i społecznych. W cyklu ilustracji Ze szkicownika tetryka staram się w satyryczny sposób reagować wizualnie na codzienność”.

Wystawa czynna w terminie: 25 maja – 23 czerwca 2023.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

19
października (sobota), godz. 19:00

BLACK STAR FEST (FLAPJACK/BLACK STAR/HOPE)