Dzieła wszystkie Szekspira
Teatr / Kabaret

Dzieła wszystkie Szekspira

  • 05
    maja 2023 (piątek), godz. 19:00
  • 06
    maja 2023 (sobota), godz. 19:00
Miejsce:
Kujawsko-Pomorski Teatr MuzycznyToruń, Żeglarska 8
Gdyby w XVI wieku był już internet, Szekspir byłby królem gifów i memów. Wszyscy znamy jego tytuły, cytujemy bohaterów, kojarzymy zakręcone historie - chociaż mało kto z nas przeczytał w całości więcej, niż jedno jego dzieło... Chyba że jako lekturę, ale to się przecież nie liczy, wiadomo.

Jedno jest pewne - Szekspir to kopalnia pomysłów i źródło inspiracji. Jest tam wszystko i o wszystkim. Na wesoło, na poważnie, na strasznie i sentymentalnie. Można go uwspółcześniać, wywracać na lewą stronę, a on to wszystko przetrzyma i zawsze będzie na czasie. Podobno nawet bardzo słaby reżyser i przeciętni aktorzy nie są w stanie tego zepsuć.

Ale my spróbujemy. Brutalnie zabawimy się Szekspirem, wykorzystując przeróżne środki artystycznego wyrazu - pantomimę, musical, teatr tańca i lalkowy. Teatr dramatyczny, narodowy, prowincjonalny i cyrkowy. Będą góralskie jasełka, muzyka grana na żywo, interakcje z publicznością. I oczywiście wciąganie na scenę widzów z pierwszego rzędu (tych z lewej strony - warto wziąć pod uwagę przy zakupie biletu). Bo teksty Szekspira kochają teatr. I my kochamy teatr. A w tę szaloną podróż zabierze Was zaledwie trójka aktorów, którzy wcielą się w kilkadziesiąt postaci. Zagrają bez tchu, bez przerwy, czasem bez sensu.

A tak już całkiem serio...
Nie, w sumie tu niczego nie będzie serio. Przyjdźcie i zabawcie się z nami.
Reżyseria: Tomasz Valdall-Czarnecki
Dźwięk: Jędrzej Rochecki
Światło: Piotr Frąckiewicz

Bartłomiej Sudak , Aleksandra Lis , Radosław Smużny


Źródło: Kujawsko-Pomorski Teatr Muzyczny w Toruniu

Kujawsko-Pomorski Impresaryjny Teatr Muzyczny w Toruniu

ul. Żeglarska 8
87-100 Toruń
tel.: 56 678 75 18

Powiązane wydarzenia

14
kwietnia (piątek), godz. 19:00

Paryski wieczór

15
kwietnia (sobota), godz. 19:00

Paryski wieczór

17
kwietnia (poniedziałek), godz. 09:00

Niesamowite przygody 10 skarpetek