Dziedzictwo na talerzu, czyli spotkanie z ekonomią społeczną od kuchni
18 listopada o godzinie 17:00 otwieramy w Młynach Rothera obchody 17. Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.
Z Moniką Chmarzyńską i Filipem Malinowskim porozmawiamy o tym, jak od kuchni – w przenośni i w praktyce – działa przedsiębiorstwo społeczne.
Jak nasze codzienne wybory konsumenckie wpływają na przyrodę? Jak odżywiając się świadomie i korzystając z lokalnych produktów możemy wspierać środowisko? Czy możliwa jest zrównoważona turystyka, która zwraca się w stronę rzeki i niematerialnego dziedzictwa regionu? Nie od dziś wiadomo, że najlepsze rozmowy toczą się w kuchni, dlatego połączymy teorię z praktyką i o zrównoważonym rozwoju porozmawiamy, przygotowując pastę drożdżową. Posłuchamy też o inicjatywie łączącej wymienione aspekty, czyli o Rejsach z Dziką Kuchnią. Naszymi gośćmi będą przedstawiciele dwóch przedsiębiorstw społecznych z regionu – Fundacji Zdrowego Życia oraz Fundacji Wolna Wisła. Przedsiębiorstwo społeczne to firma, której celem nie jest wyłącznie generowanie zysków, ale przede wszystkim realizacja misji, łączenie elementów tradycyjnego biznesu z działalnością prospołeczną, proekologiczną.
Fundacja Wolna Wisła powstała w 2018 roku. Do jej najważniejszych celów należy upowszechnianie i wdrażanie zrównoważonej turystyki wiślanej; zdobywanie i szerzenie wiedzy na temat Doliny Wisły – jej ekosystemu, historii i kultury nadwiślańskich społeczności. Fundacja zajmuje się także propagowaniem rekreacji i zdrowego trybu życia.
Fundacja Zdrowego Życia została powołana, aby szerzyć rzetelną informację i promować ciekawe praktyki mające chronić zdrowie. W ramach swojej działalności promuje zdrowy styl życia pozostający w harmonii z otoczeniem wpływając jednocześnie na równowagę w otaczającej nas przyrodzie.
Informacje organizacyjne:
Kiedy? 18.11.2024 r., 17.00-18.30
Gdzie? kawiarnia Nowe Miejsce w Młynach Rothera, wejście od strony tarasu
Dla kogo? dla wszystkich zainteresowanych
Cena: bezpłatnie
Zapisy: kliknij TUTAJ!
Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera