Logo partnera
Muzyka i taniec

„Dziadek do orzechów” – balet w dwóch aktach w CKiS

  • 10
    listopada 2023 (piątek), godz. 18:00
Miejsce:
Centrum Kultury i SztukiSępólno Krajeńskie, T.Kościuszki 4

Centrum Kultury i Sztuki serdecznie zaprasza 10 listopada o godz. 18:00 na arcydzieło sztuki baletowej pt. „Dziadek do orzechów”. Widowisko na najwyższym światowym poziomie artystycznym zapewni zespół tancerzy Royal Lviv Ballet. Lwowscy artyści odwiedzą Sępólno Krajeńskie w ramach tournée po Polsce.

Najsłynniejszy balet Piotra Czajkowskiego przenosi nas do baśniowej krainy tańca, gdy mała dziewczynka dostaje w prezencie tytułowego Dziadka do Orzechów. Zabawka w jej śnie zmienia się w księcia z bajki, a ona sama w księżniczkę. W poszczególnych scenach balet wykonuje charakterystyczne tańce: Taniec Wieszczki Cukrowej, Taniec Hiszpański, Taniec Arabski, Taniec Chiński, Trepak (Taniec Rosyjski), Taniec Pasterski oraz końcowy Walc Kwiatów. Olśniewające, dekorowane cekinami stroje dodają przedstawieniu magii i nadają prawdziwie bajkowego wyrazu. Godna podziwu wyrazistość ruchów tancerzy w połączeniu z fantastyczną choreografią pokazują nam wirtuozerię twórców i tancerzy baletu. Imponująca choreografia, olśniewające kostiumy, magia świateł i urzekająca scenografia – wszystko to składa się na występ Royal Lviv Baletu sprawiając, że całość zapiera dech w piersiach.

Bilety w cenie 100 zł do nabycia w sekretariacie CKiS lub na stronie www.biletyna.plŹródło: Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

Centrum Kultury i Sztuki w Sępólnie Krajeńskim

ul. T. Kościuszki 4
89-400 Sępólno Krajeńskie
tel.: 52 38 80 160

Powiązane wydarzenia

02
października (poniedziałek), godz. 11:00

Beniamin Głuszek w Sępoleńskiej Akademii Sukcesu

13
października (piątek), godz. 18:00–19:45

Koncert Muzyki Świata

13
października (piątek), godz. 18:00

Koncert Muzyki Świata

23
października (poniedziałek), godz. 15:30

Kino: Psi Patrol. Wielki film

24
października (wtorek), godz. 11:30

Kino: Raport Pileckiego