DYPLOMY 2021. Architektura Wnętrz PBŚ Bydgoszcz
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

DYPLOMY 2021. Architektura Wnętrz PBŚ Bydgoszcz

  • Wydarzenie archiwalne
Miejsce:
Galeria Miejska BWABydgoszcz, Gdańska 20
W ujęciu wykładowców i absolwentów architektura wnętrz to sposób przemyślanego i autorskiego organizowania przestrzeni o rozmaitych wielkościach, funkcjach i stylu. Takie pojmowanie przedmiotu sprawiło, że licencjaci i magistrowie brali „na warsztat” zadania bardzo różnorodne i o dużym stopniu skomplikowania, nie ograniczone do jednego elementu, ale całościowe – spójne projekty przestrzeni, pomieszczeń, wystroju i wyposażenia. Tworzyli, nieświadomie wpisując się w tradycję rzemieślniczą (cechową) i artystyczną „dzieło mistrzowskie”, majstersztyk pozwalający wykazać się pomysłem, inwencją, ale także umiejętnościami „warsztatowymi”, począwszy od rysunkowego, a niekiedy nawet malarskiego zapisu pierwszej koncepcji, po obleczenie go w formułę ostatecznej prezentacji: plansze zawierające, mówiąc potocznym językiem, plany, rzuty i przekroje, wizualizacje oparte na aksonometrii i wykorzystaniu komputerowych „bibliotek” współczesnego projektanta. Wskazywali, że potrafią korelować zdobytą wiedzę i umiejętności z wielu dziedzin, przechodzić od artystycznej wizji, do projektowego konkretu, w którym ważne są funkcje, materiały i koszty.
Na tegorocznej wystawie dyplomów zobaczyć będą mogli Państwo szerokie spektrum rozwiązań młodych, dziś już absolwentów Architektury Wnętrz UTP. Wybierając temat studenci posługują się kryterium własnych zainteresowań, ale także swoistym „posadowieniem” w regionie – dostrzeżeniem w najbliższym otoczeniu „miejsc”, którym można nadać nową formę, lub nową formę i funkcję.
Zdajemy sobie sprawę, że oglądanie projektów i wizualizacji, jest równie nudne jak obserwowanie „gadających głów” w programach telewizyjnych dlatego uzupełnieniem ekspozycji są przykłady prac studenckich wykonywanych na różnych zajęciach. Prac ilustrujących doświadczanie przez nich rozmaitych materii projektowania i ekspresji artystycznej. Operowania rysunkiem i technikami malarskimi, doświadczania materiałów i ich właściwości, tworzenia iluzji przestrzeni i form „realnie” przestrzennych – rzeźb, makiet, projektów przedmiotów. Ukazujemy proces przechodzenia od abstrakcyjnych zadań na budowanie brył, analizowanie faktur, oświetlenia etc. do konkretu RZECZY i PRZESTRZENI.
Mamy nadzieję, że spotkamy się w przestrzeni Galerii Miejskiej bwa na wystawie oraz na studiach. Zapraszamy: Architektura Wnętrz PBŚ w Bydgoszczy.
dr Ewa Urbańska

Początek 14.09.2021, godz. 18.00
ul. Gdańska 20, Bydgoszcz
Koniec 10.10.2021
kuratorka: Agnieszka Walther

plakat – DYPLOMY 2021. Architektura Wnętrz PBŚ Bydgoszcz

Źródło: Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

Galeria Miejska BWA Bydgoszcz

ul. Gdańska 20
85-006 Bydgoszcz
tel.:52 339 30 50

Powiązane wydarzenia

01
października (sobota), godz. 12:00

Weekend seniora z kulturą w bwa

07
października (piątek), godz. 18:00

Dyplomy 2022. Architektura Wnętrz PBŚ Bydgoszcz - finisaż