Logo partnera
Wstęp wolny  /  Dla dzieci  /  Sztuki wizualne

Drzwi otwarte Pracowni Edukacji Plastycznej Browaru B.

  • Wydarzenie archiwalne: 16.09.2023
Miejsce:
Centrum Kultury Browar B.Włocławek, ul. Łęgska 28

16 września od 15.00 do 17.00 nasza Pracownia Edukacji Plastycznej będzie otwarta dla wszystkich chętnych. Odbędą się otwarte zajęcia z sekcji Smyko-Multisensoryka®. Można będzie obejrzeć pracownię, porozmawiać i spotkać się z instruktorami zajęć. W tym roku artystycznym 2023/2024 otwieramy 10 sekcji w tym 3 nowości.

– Zajęcia Smyko-Multisensoryka® – zajęcia dla najmłodszych dzieci w dwóch grupach wiekowych: 1-2 lata i 2-3 lata. Prowadzone przez certyfikowaną instruktorkę Jolantę Czerwińską-Afeltowicz.

– Rysunek Komiksowy – dla wszystkich powyżej 8 roku życia. Zajęcia pozwolą rozwinąć wyobraźnię i warsztat niezbędny do tworzenia komiksu. Sekcję poprowadzi Katarzyna Kwiatkowska – absolwentka Akademii Sztuk Pięknych im. Władysława Strzemińskiego w Łodzi z tytułem magistra sztuki, pasjonatka europejskich i amerykańskich komiksów.

– Art Dekoracje – dla wszystkich powyżej 15 roku życia, którzy lubią robić „coś” z „niczego”. Na zajęciach powstaną dekoracyjne elementy wystroju wnętrz, do których realizacji wykorzystamy różnorodne techniki oraz materiały często recyklingowe. Zajęcia poprowadzi Lilianna Skrzyńska – z wykształcenia technik plastyk i historyk sztuki. Jej pasję stanowią różnorodne dziedziny plastyczne: od elementów wystroju wnętrz po prace manualne, do których realizacji wykorzystuje różne techniki, podłoża i materiały.

Zajęcia, które już na dobre zakorzeniły się w naszej Pracowni:

– Techniki Eksperymentalne – sekcja dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Uczestnicy, eksperymentując z różnorodnymi materiałami, fakturami oraz kolorami, tworzą, a dzięki nieszablonowej formule zajęć rozwijają zdolności manualne i uczą się kreatywnego myślenia. Poprowadzi Lilianna Skrzyńska.

– Esy-Floresy – zajęcia dla dzieci w wieku 5-7 lat. To świetna zabawa, podczas której poznamy różne sposoby kreatywnego tworzenia czegoś z niczego. Instruktorem jest Ewa Chełminiak – mgr wychowania przedszkolnego z elementami muzyki, nauczyciel przedszkolny, nauczyciel rytmiki, trener kinezjologicznej zabawy dydaktycznej metodą „Edukacji przez ruch” Doroty Dziamskiej.

– Tkactwo – sekcja przeznaczona dla wszystkich powyżej 6. roku życia, w której kontynuujemy najstarsze i bardzo rzadkie umiejętności tkackie. Na zajęciach dzieci, młodzież i dorośli przyswajają sobie wiedzę, uczą się przygotowania krosna do pracy, próbują i wykonują prace w poszczególnych technikach. Prowadzi Barbara Pakulska – ukończyła Technikum Tkactwa Artystycznego im. H. Modrzejewskiej w Zakopanem. Jest członkiem Związku Polskich Artystów Plastyków „Polska Sztuka Użytkowa” w Łodzi. Od wielu lat pracuje jako instruktor tkactwa.

– Grafika, malarstwo, rysunek – dedykowana wszystkim powyżej 10. roku życia; z kursu grafiki, rysunku i malarstwa zadowolona będzie każda artystyczna dusza niezależnie od wieku, czy stopnia zaawansowania. To zajęcia, na których można przelać na papier to, co w duszy gra. Poprowadzi nowa instruktorka Weronika Nowicka – studentka ostatniego roku grafiki na Wydziale Sztuk Pięknych Mikołaja Kopernika w Toruniu. Zakochana w malarstwie olejnym. Specjalizuje się także w litografii oraz rysunku. Dla stałych uczestników sekcji informacja, że jest to osoba „namaszczona” i rekomendowana przez dotychczasową instruktorkę Janinę Twardy.

– Podstawy Technik Plastycznych – sekcja dla dzieci w wieku 7-10 lat. Zajęcia tworzą doskonałą przestrzeń do rozwijania kreatywności poprzez realizację zadań tematycznych, a także naukę łączenia różnych technik. Poprowadzi Katarzyna Żukowska – absolwentka kierunku malarstwo, specjalność: witraż i szkło artystyczne, na Wydziale Sztuk Pięknych UMK w Toruniu.

– Sztuka wyobraźni (dotychczasowa sekcja „Malarstwo, rysunek 15+) – dedykowana dorosłym i młodzieży powyżej 15. roku życia. Największy nacisk kładziemy na ćwiczenia wyobraźni poprzez zabawy plastyczne, eksperymenty, realizowanie ciekawych tematów oraz podglądanie twórczości uznanych i niekonwencjonalnych artystów. Prowadzącym jest niezmiennie Mariusz Koczalski – jest magistrem sztuki i wychowania plastycznego. Zajmuje się malarstwem, rysunkiem, ilustracją książkową dla dzieci i działaniami artystycznymi.

– Grupa FOTO OBIEKTYWNI – grupa miłośników fotografii. Spotykają się regularnie, organizują wydarzenia fotograficzne i plenery. Opiekunem grupy jest Dorota Ostrowska – miłośniczka fotografii.
Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.. Na zajęciach powstaną dekoracyjne elementy wystroju wnętrz, do których realizacji wykorzystamy różnorodne techniki oraz materiały często recyklingowe. Warsztaty poprowadzi Lilianna Skrzyńska – z wykształcenia technik plastyk i historyk sztuki, jej pasję stanowią różnorodne dziedziny plastyczne: od elementów wystroju wnętrz po prace manualne, do których realizacji wykorzystuje różne techniki, podłoża i materiały.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.Źródło: Centrum Kultury BROWAR B. we Włocławku