Drums Fusion 2022: UB40 feat. Ali Campbell / Dubska / Ruff Puff Sound System
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Drums Fusion 2022: UB40 feat. Ali Campbell / Dubska / Ruff Puff Sound System

  • Wydarzenie archiwalne: 27.05.2022
Miejsce:
Wyspa MłyńskaBydgoszcz, Wyspa Młyńska
W tym roku, w ramach cyklu Rytmy Świata zabierzemy Was na gorącą, miłością pachnącą Jamajkę. Panie i Panowie, 27 maja 2022 roku, na festiwalu Drums Fusion zagra dla Was UB40 featuring Ali Campbell. Legendarny reggae-kolektyw zaprezentuje w Bydgoszczy swoje największe hity, takie jak „Kingstone Town” oraz zdobywcy pierwszych miejsc UK charts (oficjalnej listy sprzedaży w Wielkiej Brytanii): „Red Red Wine”, „(I Can't Help) Falling In Love With You” i „I Got You Babe”.

Grupa UB40 sprzedała ponad 70 milionów płyt na całym świecie, niosąc swoją popową ale i korzenną mieszankę reggae do każdego zakątka świata. W latach 1983-1998 zespół wyprodukował trzy albumy z coverami „Labour Of Love”, zawierające takie hity, jak „Cherry Oh Baby” Erica Donaldsona, „Kingston Town” Lorda Creatora i „Come Back Darling” Johnny'ego Osbourne'a. Albumy te były wielkim sukcesem zespołu i odkryły na nowo te piosenki, dla globalnej publiczności. UB40 zdobyło również szczyty list przebojów po obu stronach Atlantyku dzięki reggae coverowi „Red Red Wine” Neila Diamonda.

DUBSKA - zespół grający muzykę reggae, jeden z najważniejszych przedstawicieli tego gatunku w Polsce i poza jej granicami. Powstał w 1999 r. w Bydgoszczy i od tego czasu, nieprzerwanie uprawia ten muzyczny ogródek, niezmiennie poszerzając jego granice, często wręcz stylistycznie wymykając się gatunkowym ograniczeniom, eksperymentując z elektroniką czy choćby rock'n'rollem.

RUFF PUFF SOUND SYSTEM - bydgoski kolektyw promotorów i pasjonatów muzyki reggae dub. Amatorzy szeroko pojętej kultury soundsystemowej, właściciele zestawu głośników. Ich przygoda na scenie trwa 15 lat, zaś głównym miejscem działania jest Bydgoszcz, gdzie organizują sesje i współtworzą przeróżne wydarzenia i festiwale. Ich dzieckiem jest Kultura Bassu, jedna z najdłużej odbywających się, cyklicznych imprez poświęconych niskim częstotliwościom, w naszym kraju. W skład ekipy wchodzą: Bulet, MC Digital K i Suchy.

Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40