Doświadczanie – wystawa malarstwa Piotra Badziąga
Sztuki wizualne

Doświadczanie – wystawa malarstwa Piotra Badziąga

  • dzisiaj
    ⟶ DO 07.06
Podany czas trwania wystawy nie uwzględnia dni wolnych oraz rzeczywistych godzin otwarcia. Przed wizytą w danym obiekcie prosimy o kontakt z organizatorem celem potwierdzenia dostępności ekspozycji.
Miejsce:
Galeria WspólnaBydgoszcz, Batorego 1/3

Na wystawie zostanie zestawiony zbiór ekspresjonistycznych rysunków artysty z lat 90., które są swoistą impresją na temat kultów płodności, oraz minimalistyczne kompozycje o rodowodzie konstruktywistycznym, które tworzy w ostatnich latach. Na obecnym etapie twórczości artysta opisuje ten rozdział swojej pracy w następujący sposób: „Doświadczenie konstruktywizmu pozwala uwolnić umysł, jednak nie zdekoncentrować go, wręcz przeciwnie. Pozwala widzieć czystą formę, bez kontekstu emocjonalnych powiązań. Co ciekawe, zastosowanie dyscypliny formalnej ograniczonej do prostych elementów geometrycznych wycisza i pozytywnie wpływa na procesy myślowe, jakby usuwając z nich zakłócenia”.

Piotr Badziąg – absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu. Członek ZPAP Bydgoszcz. Pracuje jako konserwator zabytków. Jest autorem znanych secesyjnych fresków w jednej z kamienic bydgoskiego Śródmieścia. Zajmuje się także sztuką sakralną i heraldyką.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

02
czerwca (niedziela), godz. 18:00

Al Di Meola Acoustic Trio - GALA OTWARCIA

03
czerwca (poniedziałek), godz. 19:30

Senri Kawaguchi feat. Felix Jazz Orchestra

04
czerwca (wtorek), godz. 19:00

Jonathan Moffett Drum Show

05
czerwca (środa), godz. 19:00

GOGO PENGUIN, MANU DELAGO FT. DOUGLAS DARE