Dominika Sztonyk
Muzyka i taniec

Dominika Sztonyk

  • Wydarzenie archiwalne: 28.07.2023
Miejsce:
ŚwiatłowniaBydgoszcz, Św. Trójcy 15
Dominika Sztonyk – pochodzi z Prudnika, ale od ośmiu lat mieszka w Toruniu. Wokalistka, absolwentka szkoły muzycznej w klasie fletu poprzecznego, wielokrotnie nagradzana w konkursach wokalnych, a za swoje teksty w konkursach literackich. Na swoim koncie ma już autorskie single, które dotarły do list przebojów w rozgłośniach radiowych. Do dwóch utworów: szczeRAdość i Kiedy Przyjdziesz Ponownie zostały nakręcone profesjonalne teledyski.

Dominika ukończyła LO z tytułem Primus inter pares i aktualnie jest studentką psychologii. Tegoroczna finalistka Studenckiego Nobla w kategorii Sztuka. Uwielbia literaturę, interesuje się grafiką i fotografią. Ukończyła kurs języka migowego. Brała udział w warsztatach Teatru Piosenki Romana Kołakowskiego i wystąpiła w czterech spektaklach. Reprezentuje wojskowy Klub CSAiU w Toruniu i ma w swoim dorobku również nagrody w elitarnych konkursach organizowanych przez Klub DGRSZ, m.in. została trzykrotną laureatką Festiwalu Piosenki Lotniczej w Kazimierzu Dolnym. Gościła w programie Marka Sierockiego Młodzi Zdolni Artyści oraz w TVP Bydgoszcz w Życzeniach od serca.

Współpracuje z wybitnymi muzykami. W nowych utworach na gitarze usłyszymy Sławka Kosińskiego, który tworzył z zespołem Lombard, a nadal gra z Urszulą i Sławkiem Uniatowskim. Muzykę do dwóch kolejnych piosenek napisał natomiast bardzo wspierający Dominikę, pochodzący z Florydy, Anthony Little, który współpracował z takimi sławami jak Tina Turner, Justin Timberlake, Backstreet Boys. Dominika lubi piosenki z tekstem. W jej repertuarze można usłyszeć między innymi utwory Agnieszki Osieckiej, Jonasza Kofty, Romana Kołakowskiego, Aleksandry Bacińskiej, Przemysława Gintrowskiego czy Krzysztofa Kamila Baczyńskiego.

https://www.youtube.com/watch?v=GSkJaOrvRQ8
Wstęp – cegiełka na Światłownię 20 zł.

Źródło: Otwarta Przestrzeń ŚWIATŁOWNIA

Otwarta Przestrzeń ŚWIATŁOWNIA

Świętej Trójcy 15
85-224 Bydgoszcz
tel.: 505 033 422

Powiązane wydarzenia

06
października (piątek), godz. 18:00

Bianka Berezowska

13
października (piątek), godz. 18:00

Remigiusz Szuman

14
października (sobota), godz. 16:00

XIII Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy

15
października (niedziela), godz. 16:00

XIII Festiwal Widzących Duszą „Muzyka otwiera oczy

20
października (piątek), godz. 18:00

Michał Jaworski