Film

"Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie" - kino z audiodeskrypcją

  • Wydarzenie archiwalne: 09.05.2024
Miejsce:
Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w WąbrzeźnieWąbrzeźno, ul. Matejki 11B

Członków Klubu Filmowego oraz osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności wzroku, które chciałyby dołączyć do naszego grona - miłośników kina z audiodeskrypcją - zapraszamy 9 maja o godz. 11:00.

Spotkamy się po raz piąty w wąbrzeskiej bibliotece, by w miłej atmosferze, przy kawie i słodkościach zanurzyć się w projekcji przyjaznej osobom z dysfunkcją wzroku, bo z audiodeskrypcją i wspólnie świętować Tydzień Bibliotek!

DEFACTO

Biblioteka podpisała porozumienie ze Stowarzyszeniem "De Facto" o prowadzeniu Klubu Filmowego Osób Niewidomych i organizowaniu pokazów filmów z audiodeskrypcją w ramach projektu „Krajowy zasób cyfrowych filmów z polską audiodeskrypcją dla osób niewidomych”. Organizacja pokazów filmowych dla osób niewidomych mieści się w zakresie dozwolonego użytku publicznego zastrzeżonego w art. 33 pkt.1 ustawy o prawie autorskim, które stanowi podstawę prawną w/w pokazów.

UCZESTNICY

Uczestnikami projekcji filmowych mogą być wyłącznie osoby niewidome i słabowidzące legitymujące się orzeczeniem o stopniu niepełnosprawności z tytułu wzroku z przewodnikami. Projekcje będą miały charakter zamknięty i bezpłatny.

PROJEKCJA

Projekcja odbędzie się 9 maja 2024 r. w siedzibie Biblioteki, przy ul. Matejki 11 B, o godz. 11:00.
Zapraszamy na włoski komediodramat z 2016 roku w reżyserii Paola Genovese pt. "Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie". W tej historii siedmiorga bardzo dobrych znajomych, którzy po raz kolejny spotykają się na wspólnej kolacji widz zostanie wciągnięty do gry, w której na szczęście nie bierze czynnego udziału. Z uśmiechami na twarzy, z głowami pełnymi skrywanych tajemnic, przyjaciele wpadają na pomysł wspólnej gry. Gra polegająca na wspólnym odczytywaniu smsów, maili oraz wysłuchiwaniu rozmów telefonicznych, powoli zamienia się w pułapkę bez wyjścia, w którą wpadają kolejno niemal wszyscy obecni.Źródło: Miejska i Powiatowa Biblioteka w Wąbrzeźnie

Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna im. Witalisa Szlachcikowskiego w Wąbrzeźnie

ul. Matejki 11 B
87-200 Wąbrzeźno
tel.: 56 688 18 21

Powiązane wydarzenia

27
maja (poniedziałek), godz. 17:00

prof. Krzysztof Trojanowski o romansach Poli Negri