Dni Ciechowskiego | Remigiusz Knapik Piano Solo | Koncert
Wstęp wolny  /  Muzyka i taniec

Dni Ciechowskiego | Remigiusz Knapik Piano Solo | Koncert

  • Wydarzenie archiwalne: 17.12.2023
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Odchodząc”, „Śmierć w bikini” czy „Biała Flaga” to utwory, które na stałe weszły do kanonu polskiej muzyki popularnej. Coroczne, grudniowe obchody Dni Ciechowskiego gromadzą w Toruniu wiernych fanów legendarnego muzyka. Dwór Artusa w sposób szczególny włącza się w upamiętnianie artysty, ponieważ właśnie w naszych piwnicach odbywały się pierwsze próby zespołu Republika. W tym roku na naszej scenie usłyszymy autorskie, jazzowe interpretacje utworów z repertuaru Grzegorza Ciechowskiego w wykonaniu kompozytora i pianisty – Remigiusza Knapika!

Muzyka Grzegorza Ciechowskiego jest dla Remigiusza Knapika ogromnym źródłem inspiracji. To właśnie ona skłoniła go do pierwszych uderzeń w klawiaturę fortepianu. Po dłuższym pobycie w Japonii pianista postanowił wykorzystać doświadczenie zebrane za granicą i stworzyć autorskie aranżacje utworów toruńskiego muzyka. Subtelne improwizacje przeplatane delikatną elektroniką, ukazują istotne przesłanie twórczości Ciechowskiego – systemową, mechaniczną rzeczywistość w kontraście do pasji i erotyzmu. Interpretacje Remigiusza Knapika stwarzają także wspólny grunt między muzyką Ciechowskiego a utworami wielkich kompozytorów muzyki poważnej XX wieku.

Remigiusz Knapik – kompozytor i pianista. Absolwent Wrocławskiej Szkoły Jazzu i Muzyki Rozrywkowej oraz Conservatorium van Amsterdam na wydziale fortepianu jazzowego. Główny gość wydarzenia „Idzie Nowe! Leszek Możdżer przedstawia: Remigiusz Knapik”, laureat Grand-Prix na I Ogólnopolskich Spotkaniach Młodych Pianistów Jazzowych im. Mieczysława Kosza, a także wielu innych prestiżowych nagród w dziedzinie muzyki jazzowej.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.: 56 655 49 39