Dni Ciechowskiego | „Obywatel Jazz” | Bolewski i Tubis
Muzyka i taniec

Dni Ciechowskiego | „Obywatel Jazz” | Bolewski i Tubis

  • Wydarzenie archiwalne: 18.12.2021
Miejsce:
Dwór ArtusaToruń, Rynek Staromiejski 6
Bilety

25zł / normalny

20zł / ulgowy


Bilety dostępne również na
 


 Nie raz na milion lat lecz – jak wiecie – rokrocznie obchodzimy w Toruniu Dni Grzegorza Ciechowskiego! Najbliższy grudzień będzie szczególny, bowiem przypada w nim już dwudziesta rocznica śmierci nieodżałowanego muzyka, kompozytora i poety. I tym razem Dwór Artusa wzmocni pamięć o Artyście za sprawą szczególnego koncertu, podczas którego usłyszymy tak sztandarowe utwory Republiki, jak Śmierć w bikiniHalucynacje czy Nie pytaj o Polskę.

Przewodnikami tej sentymentalnej podróży po artystycznym świecie Grzegorza Ciechowskiego będzie Radosław Bolewski oraz Maciej Tubis. Łódzki duet honorując dorobek twórczy muzyka, wystąpi ze specjalnym programem Obywatel jazz, który w całości poświęcony został pamięci Artysty. Muzyka Grzegorza Ciechowskiego inkarnuje w dźwiękach wielu twórców i mimo upływu lat pozostaje wciąż żywa. Przekonać się o tym będziemy mogli już 18 grudnia 2021 roku w Sali Wielkiej Dworu Artusa!

Bolewski | Tubis – łódzki duet łączący w swojej twórczości piosenkę oraz improwizację. Balansując między jazzem a muzyką popularną skupiają się wyłącznie na tekstach pisanych w rodzimym języku. Niezwykła synergia wokalu, perkusji, fortepianu i syntezatora basowego przyciągnęła uwagę publiczności w blisko pięćdziesięciu miastach podczas ogólnopolskiej trasy koncertowej promującej album Lunatyk. W 2020 roku wydali na świat najświeższy krążek Bez końca.

Koncert współorganizowany z Gminą Miasta Toruń.

Źródło: Dwór Artusa

Dwór Artusa

Rynek Staromiejski 6
87-100 Toruń
tel.:56 655 49 39

Powiązane wydarzenia

04
grudnia (niedziela), godz. 11:00

Mikołajki na Rudaku

05
grudnia (poniedziałek), godz. 16:30

Filmowe poniedziałki