DF2023: RYTM RAPU - Fun Lovin' Criminals + Sklejam Słowa
Muzyka i taniec

DF2023: RYTM RAPU - Fun Lovin' Criminals + Sklejam Słowa

  • Wydarzenie archiwalne: 27.05.2023
Miejsce:
Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek"Leśny Park Kultury i Wypoczynku "Myślęcinek"

Festiwal otworzy nowojorskie, gwiazdorskie trio FUN LOVIN’ CRIMINALS. Grają szaloną mieszankę bluesa, jazzu, soulu, hip-hopu i rock’n’rolla. Na scenie zarażają energią i z klasą oraz muzycznym wyczuciem sięgają po filmowe motywy ze znakomitego amerykańskiego kina. To wszystko zaprezentują Wam 27 maja w Myślęcinku. To właśnie tam otwieramy tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION.

Zespół pojawił się na nowojorskiej scenie muzycznej w 1996 roku wraz z wydaniem debiutanckiego albumu „Come Find Yourself”, który szybko pokrył się platyną. A ich debiutancki singiel „Scooby Snacks”, wykorzystujący sample z klasycznych filmów Tarantino gościł 17 tygodni na liście Billboard, szybko osiągając status złotej płyty w USA. W sumie mają na koncie sześć albumów studyjnych, dwa z coverami, jeden potrójny koncertowy oraz kilka składanek największych przebojów, do których należą „Loco”, „Love Unlimited” oraz „King of New York”. Po długiej przerwie od ostatniego krążka, FLC wypuścili EP-kę „The Roosevelt Sessions”, z którą w listopadzie ub. r. ruszyli w trasę po Stanach Zjednoczonych. Nowymi kawałkami, zapowiadającymi tegoroczny album studyjny, przenoszą fanów do nostalgicznego Nowego Jorku z charakterystyczną dla siebie polityczną satyrą.

Fun Lovin’ Criminals ze swoim eklektycznym stylem idealnie wpisuje się w ideę Drums Fusion – Zainspirowani współczesnymi interpretacjami brzmień i warstw rytmicznych sceny hip hop, oddajemy co roku głos przedstawicielom szeroko pojętej muzyki rap – zaznacza Marek Maciejewski, dyrektor festiwalu. – Pierwsze odsłony koncertów z tego cyklu były wynikiem wieloletniej współpracy z naszymi rodzimymi artystami, którzy nieustannie zdobywają uznanie coraz szerszego grona wielbicieli tego gatunku.

Fun Lovin' Criminals wystąpią w składzie:
- Brian Fast Leiser
- Frank Benbini
- Naim Cortazzi

Oczywiście nowojorskie trio nie będzie jedynym składem, który zagości tego dni na drumsowej scenie. Przed nimi, w polskiej części koncertu staną na niej prelegenci i uczestnicy warsztatów Sklejam Słowa, które w dniach 6 - 11 marca odbyły się w Pałacach Ostromecko.

Prelegenci:

- Fisz
- Bisz 
- Łona 
- Natalia Grosiak
- Radek Łukasiewicz
- Renata Przemyk 

Ramię w ramię z naszymi gwiazdami stanie również troje wybranych uczestników marcowych warsztatów.
A wszystkim im przygrywać będzie niezwykle sprawny zespół muzyczny w składzie:
- Kacper Grzanka (trąbka)
- Andrzej Konieczny (perkusja)
- Kacper Krupa (saksofon)
- Patryk Piłasiewicz (bas, kontrabas)
- Tomasz ŻYŃY Woźniak (gitara, elektronika).

Wystąpią także uczestnicy warsztatów Sklejam Słowa, czyli:  Daria Barszczyk, Sara Kordowska, Paweł Banaś, Czynniki Pierwsze.

A i to nie koniec wszystkich atrakcji, które czekają Was w Myślęcinku tego dnia! O tym jednak wspomnimy niebawem.

Bilety do kupienia w kasie MCK i na www.bilety24.pl

 

 Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Powiązane wydarzenia

27
czerwca (czwartek)
⟶ DO 30.06

Festiwalu Początek Sezonu

19
października (sobota), godz. 19:00

BLACK STAR FEST (FLAPJACK/BLACK STAR/HOPE)