DF2023: "Po prostu Kobieta" - wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Biniek
Wstęp wolny  /  Sztuki wizualne

DF2023: "Po prostu Kobieta" - wernisaż wystawy fotografii Małgorzaty Biniek

  • Wydarzenie archiwalne: 02.06.2023
Miejsce:
foyer MCK w BydgoszczyBydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12Zapraszamy na wernisaż wystawy przygotowanej jako wydarzenie towarzyszące Dnia Inkluzywności. Autorką zdjęć jest Gosia Biniek, która zaprezentuje swoje fotografie z cyklu zatytułowanego “Po prostu Kobieta”.

Gosia Biniek w swoim życiu zawodowym łączy dwie pasje: fotografię i psychologię. Udowadnia, że umiejętna kombinacja tych profesji sprawia, że w centrum jej zainteresowania zawsze staje człowiek - ze swoimi emocjami i doświadczeniem.

Projekt „Po prostu Kobieta”, który zaprezentuje w Emceku podczas Festiwalu Drums Fusion, to owoc podróży, poszukiwań, fascynacji ludźmi i różnorodnością świata.
- To apoteoza kobiecości i wielokulturowości, a także wyraz poczucia wspólnoty z kobietami na całym świecie - zaznacza Biniek.
Każde zdjęcie to opowieść, którą artystka snuje kobietach z całego świata. To historie o codzienności Kubanek, o skutkach brutalnego prawa rodzinnego w Marakeszu czy o cieniach wdowieństwa w Kenii. 

Na ekspozycję składają się 23 czarno-białe fotografie, których bohaterkami są kobiety w różnym wieku, różnej narodowości, rasy i wyznania. Choć tak wiele je różni, są one do siebie podobne.
- Wszędzie przeżywamy radości i smutki dzieciństwa, ból dojrzewania, sercowe rozterki, trudy macierzyństwa, rozstania, starzenie się, samotność, strach przed śmiercią i wszechobecną, towarzyszącą nam przez całe życie mizoginią - opowiada fotografka.
Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 10:00

Film: "Gorące dni" (130')

dzisiaj
godz. 15:30

"Zezowate szczęście" (107')

dzisiaj
godz. 17:45

Film: "Tori i Lokita" (88')

dzisiaj
godz. 19:30

Film: “Osiem gór” (147')