DF2023: MISTRZOWIE RYTMU - Zohar Fresco
interdyscyplinarne  /  Muzyka i taniec

DF2023: MISTRZOWIE RYTMU - Zohar Fresco

  • Wydarzenie archiwalne: 30.05.2023
Miejsce:
sala MCKBydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

Zohar Fresco – mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych - ogłaszamy kolejną gwiazdę festiwalu Drums Fusion.

Zohar Fresco to niekwestionowany mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych, szczególnie znany jest ze swojej wirtuozerskiej gry na Tof Miriam, starożytnym bębnie ramowym.
Urodził się w Izraelu w rodzinie pochodzenia tureckiego. Jest potomkiem Tamburi Izhaka Fresco - wybitnego kompozytora, który żył w XVIII-XIX wieku. Zohar od wczesnych lat interesował się muzyką odkrywając potencjał, który istnieje w tof miriam i poświęcił swoje całe muzyczne życie na rozwój nowej techniki palcowania i unikalnego języka muzycznego pod nazwą MANEGINA. Szybko stworzył swój własny styl perkusyjny i stał się inspiracją oraz mentorem dla muzyków na całym świecie jako niekwestionowany mistrz tradycyjnych instrumentów perkusyjnych.

Zohar grał i występował z takimi artystami jak m.in.: Glen Velez, Ustad Zakir Hussain, Mısırlı Ahmet, Philip Glass czy Ross Daly. Obecnie jest dyrektorem artystycznym Peimot Festival, odbywającego się w Confederation House w Jerozolimie oraz prowadzi kursy mistrzowskie na całym świecie.

W Polsce jest najbardziej znany jako współtwórca „jazzowego dream team” - tria Fresco/Możdżer/Danielsson, z którym nagrał cztery albumy studyjne.

Na festiwalu DRUMS FUSION artysta zaprezentuje wyjątkowy projekt. W składzie muzyków pojawią się wybitne postaci świata jazzu, soul oraz tradycyjnych brzmień bliskiego wschodu.

Bilety dostępne w kasie MCK (ul. Marcinkowskiego 12-14) oraz na: bilety24.pl, kupbilecik.pl, biletyna.pl

Cena: 60 zł

 Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 15:45

"Turkusowa suknia" (118')

dzisiaj
godz. 20:45

"Zielona granica" (147')

27
września (środa), godz. 14:00

"Zielona granica" (147')