DF2023: IKONY POLSKIEGO JAZZU - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz „Nasza Miłość”
Muzyka i taniec

DF2023: IKONY POLSKIEGO JAZZU - Dorota Miśkiewicz & Henryk Miśkiewicz „Nasza Miłość”

  • Wydarzenie archiwalne: 31.05.2023
Miejsce:
sala Miejskiego Centrum Kultury w BydgoszczyBydgoszcz, ul. Marcinkowskiego 12

We środę, 31 maja wieczorem, podczas 16. Międzynarodowego Festiwalu Rytmu i Sztuki Perkusyjnej DRUMS FUSION, w ramach cyklu IKONY POLSKIEGO JAZZU wystąpią Dorota i Henryk Miśkiewiczowie z koncertem pn. „Nasza miłość”. Mimo, że występowali razem na scenie wielokrotnie, „Nasza miłość” to pierwszy wspólny projekt ojca i córki, saksofonisty i wokalistki jazzowej ze specjalnie stworzonym repertuarem.

Na nowy projekt składają się premierowe utwory napisane przez jego liderów, dodatkowo uzupełniają je dwie kompozycje Michała Miśkiewicza. To charyzmatyczny jazz, liryczny i dynamiczny zarazem. Warstwą słowną są teksty takich mistrzów słowa jak Bogdan Loebl, Ewa Lipska, Wojciech Młynarski, Andrzej Poniedzielski.

Dla Doroty, Henryk Miśkiewicz jest przede wszystkim tatą, ale w jazzowym środowisku uznawany jest za wybitnego saksofonistę. Słychać go było niemalże na każdej polskiej płycie, grał w legendarnym zespole Jazz Carriers oraz w Studio Jazzowym Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Koncertował na całym świecie m.in. z Ewą Bem, Andrzejem Jagodzińskim, Jarosławem Śmietaną, Wojciechem Karolakiem czy Adzikiem Sendeckim. Nagrał wiele płyt także jako lider – zaczynając od bestsellerowej “More love”, przez “Lyrics”, za którą otrzymał Fryderyka, na wielkoobsadowej “Altissimonice” kończąc.

Henryk Miśkiewicz liczył, że córka zostanie skrzypaczką w orkiestrze, ale kariera Doroty potoczyła się inaczej. Nie tylko śpiewa, komponuje, pisze teksty, ale także kreuje projekty artystyczne. Kilkukrotnie głosami krytyków i dziennikarzy magazynu „Jazz Forum” została uznana najlepszą polską wokalistką. W 2016 roku zaprezentowała bezprecedensowy projekt PIANO.PL, podczas którego po raz pierwszy w historii polskiej muzyki na jednej scenie, w kameralnych duetach z towarzyszeniem Atom String Quartet zebrało się kilkunastu wybitnych polskich pianistów trzech generacji, m.in. Włodzimierz Nahorny, Leszek Możdżer, Marcin Wasilewski czy Piotr Orzechowski “Pianohooligan”.

„Nasza Miłość” to kolejny muzyczny pomysł Doroty, która nie ukrywa, że jest on jej osobistym prezentem z okazji urodzin Henryka Miśkiewicza.

Występują:
Dorota Miśkiewicz – śpiew;
Henryk Miśkiewicz – saksofon;
Michał Tokaj – fortepian;
Sławomir Kurkiewicz – kontrabas;
Michał Miśkiewicz – perkusja.

Bilety: 80 zł
Dostępne w kasie Emceku / Fanaberii (ul. Gdańska 13, Bydgoszcz). Bilety do kupienia online na bilety24.pl, na biletyna.pl, na kupbilecik.plŹródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.: 52 325 55 40

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 14:15

"Porwany" (134')

dzisiaj
godz. 16:45

"Skąd dokąd” (85')

dzisiaj
godz. 18:30

"Porwany" (134')