Debata o pałuckiej sztuce ludowej
Wstęp wolny  /  Dziedzictwo

Debata o pałuckiej sztuce ludowej

  • Wydarzenie archiwalne: 31.03.2022
Miejsce:
Szubiński Dom KulturySzubin, Kcyńska 13
W Szubińskim Domu Kultury 31 marca o godzinie 11.00 odbędzie się spotkanie dotyczące promocji i upowszechniania sztuki ludowej Pałuk. Ma to być także okazja do integracji regionu i zastanowienia się nad zmieniającymi formami tradycyjnych wyrobów.

Małgorzata Kranc-Rybczyńska dyrektor Muzeum Regionalnego w Wągrowcu oraz Alina Gordon dyrektor Szubińskiego Domu Kultury w Szubinie, zapraszają twórców, dyrektorów placówek kultury, nauczycieli, instruktorów, etnografów na spotkanie dotyczące sztuki ludowej Pałuk. Celem wydarzenia jest wspólne zastanowienie się nad sposobem promocji i upowszechniania sztuki pałuckiej, oraz integracja środowisk kulturotwórczych naszego regionu.

Wiele placówek kultury na terenie Pałuk od lat popularyzują wiedzę o tym regionie poprzez warsztaty, lekcje oraz konkursy skierowane do dzieci, młodzieży i dorosłych. Jednak od kilku lat obserwujemy spadek zainteresowania kulturą pałucką, zmieniające się wzory haftu oraz zdobnictwa, które często odbiegają od tradycyjnych form, przekazywanych od pokoleń na terenie Pałuk. Podczas spotkania pragniemy zachęcić Państwa do dyskusji i wymiany doświadczeń w zakresie udostępniania i przekazywania wiedzy o Pałukach.

Źródło: Szubiński Dom Kultury

Szubiński Dom Kultury

ul. Kcyńska 13
89-200 Szubin
tel.:503 088 739