DAWAJ NA DIZAJN #1
Organizator: Dawaj na dizajn
Informacje od Organizatora:
Dawaj na dizajn to bezpłatne spotkanie dla osób z branży kreatywnej z Bydgoszczy i okolic. Chcemy stworzyć miejsce, w którym będzie można poznać ludzi z branży kreatywnej, porozmawiać o UX | UI designie, projektowaniu graficznym, grafice 2D i 3D, marketingu. Chcesz porozmawiać o nowych trendach, narzędziach i wyzwaniach w branży? Lubisz słuchać praktyków designu i poznawać ludzi z podobnymi doświadczeniami? Jeśli tak to koniecznie dawaj na dizajn!
Agenda
17.00 – Otwarcie i wstęp
17.20 – Zofia Szuca – Subtelne różnice pomiędzy UX i UI oraz ich współpraca w tworzeniu najlepszego możliwego doświadczenia dla użytkownika.
18.00 – Przerwa kawowa
18.15 – Aleksandra Tulibacka – Od briefu do znaku. Kluczowe etapy projektowania logo
19.00 – Paulina Lewandowska – Czy projektant musi umieć programować- czyli o extra kompetencjach web designera
19.40 – 20.30 – networking przy poczęstunku
O wystąpieniach
Subtelne różnice pomiędzy UX i UI oraz ich współpraca w tworzeniu najlepszego możliwego doświadczenia dla użytkownika.
Czy UX i UI naprawdę różni się tak bardzo? Zofia opowie nam o swoim spojrzeniu na tę kwestię i projektowaniu doświadczenia użytkownika.
Od briefu do znaku. Kluczowe etapy projektowania logo
Ola podczas prelekcji opowie o swoim procesie projektowania logo i podstawowej identyfikacji wizualnej. Opowie o tym jakie kroki warto do takiego procesu wprowadzić, kiedy komunikować się z klientem i jak prezentować mu swoje pomysły w taki sposób, aby łatwiej było go do nich przekonać.
Czy projektant musi umieć programować – czyli o extra kompetencjach web designera
Czy projektując produkty cyfrowe wiedza o ich budowie jest przydatna? Czy w dobie wszechobecnych narzędzi no-code i AI warto uczyć się jeszcze html? Na te i inne pytania odpowie Paulina w swojej prelekcji.
O Prelegentkach
Aleksandra Tulibicka – redaktor naczelna magazynu Grafmag, współorganizatorka konferencji dla projektantów GrafConf, właścicielka studia graficznego OH! Studio. Od wielu lat w ramach tych inicjatyw promuje i wspiera polskie projektowanie oraz edukuje początkujących twórców.
Zofia Szuca – design odkryłam już w podstawówce. Moje początki sięgają szóstej klasy, kiedy to stworzyłam moją pierwszą grafikę w programie Paint. Do tej pory noszę ją przy sobie. Z wykształcenia jestem inżynierem informatyki ze specjalizacją w grafice komputerowej. Pracuję zawodowo od 2008 roku. Dziś jestem multidyscyplinarna, od brandingu po UX/UI i sztukę cyfrową. Ostatnie lata poświęciłam projektowaniu interfejsu użytkownika. W pracy jestem skoncentrowana również na rozwiązywaniu problemów, czy wspieraniu sprzedaży i biznesu.
Paulina Lewandowska– studiowała grafikę warsztatową na Wydziale Sztuk Pięknych UMK. Od prawie 6 lat zajmuję się stronami internetowymi, jak projektantka a także webmasterka. Obecnie pracuję w Unlimitree jako UX/UI designer gdzie projektuję strony, konfiguratory i systemy skrojone pod potrzeby klienta i użytkownika. Sporadycznie spełnia się jako rysowniczka komiksowa i ilustratorka. Pasjonatka stylu vintage i kapeluszy.
Informacje organizacyjne:
Kiedy? 13.05.2024 r., godz. 17.00-20.30
Gdzie? Spichrz Zbożowy II piętro
Źródło: Centrum Nauki i Kultury Młyny Rothera