CZYTAJMY SIĘ!: <i>Zabić po raz drugi, pardon – napisać książkę</i>, Maciej Klimarczyk, autor thrillera psychologicznego pt. <i>Śpiewaczka</i>
Wstęp wolny  /  Literatura

CZYTAJMY SIĘ!: Zabić po raz drugi, pardon – napisać książkę, Maciej Klimarczyk, autor thrillera psychologicznego pt. Śpiewaczka

  • Wydarzenie archiwalne: 17.01.2023
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Dlaczego ludzi interesują zbrodnie? Dlaczego kryminały nas fascynują? Skąd popularność tego gatunku w literaturze czy kinie? Podczas spotkania porozmawiamy o mechanizmach zbrodni i kulisach pisarskich, a także o autentycznych zdarzeniach w regionie, badanych przez antropologów sądowych. Jak życie człowieka, a właściwie już jego „nieżycie” rezonuje, stając się inspiracją dla twórców?


Maciej Klimarczyk, lekarz psychiatra, seksuolog, doktor nauk medycznych. Prowadzi własną praktykę lekarską w Bydgoszczy i w Mogilnie. Zajmuje się też popularyzacją wiedzy o zdrowiu psychicznym i seksualnym człowieka, prowadząc swój kanał na YouTubie i współpracując z wieloma instytucjami i mediami (Radio ZET, TVN, Wyborcza.pl, „Wysokie Obcasy”, TOK FM, TVP Bydgoszcz, Muzeum Okręgowe w Bydgoszczy, Uniwersytet Trzeciego Wieku w Bydgoszczy). W 2021 roku nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się jego debiutancka powieść, thriller psychologiczny pt. Śpiewaczka. Książka została nominowana przez portal lubimycztac.pl do tytułu książki roku w kategorii debiut, a także otrzymała Literacką Nagrodę Bydgoszczy „Strzała Łuczniczki”. Autor obecnie jest w trakcie pisania swojej drugiej powieści.


Gościem specjalnym spotkania będzie Tomasz Koczorski, biegły w zakresie antropologii fizycznej i sądowej (specjalizacje: antropologia, antroposkopia), który od wielu lat zajmuje się antropologią sądową, analizując szczątki kostne. Współpracuje głównie z organami ścigania. Badał szczątki zamordowanych osób i nieobce są mu kryminały sprzed wieków.


Spotkanie poprowadzi Alicja Dużyk. Wstęp wolny.Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05

Powiązane wydarzenia

dzisiaj
godz. 16:00
⟶ DO 05.02

Zimowe Warsztaty Wokalne

07
lutego (wtorek), godz. 17:00

Spektakl Nowe szaty cesarza

12
lutego (niedziela), godz. 16:00

Koncert muzyki klezmerskiej: Freygish Orchestra