Czy ten koncert to nie u Was?: Zuza Wiśniewska
Muzyka i taniec

Czy ten koncert to nie u Was?: Zuza Wiśniewska

  • Wydarzenie archiwalne: 05.02.2022
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Salon Hoffman KPCK. Bilety w cenie 10 zł/os. do nabycia w siedzibie KPCK lub na biletynie: kup tutaj


Ponownie, w ramach cyklu „Czy ten koncert to nie u Was?”, na scenie Salonu Hoffman gościć będziemy wyjątkową artystkę potrafiącą w wyjątkowy sposób ubrać swoje jak i cudze słowa w dźwięki.


Zuza Wiśniewska to wokalistka, ukuleleistka, autorka tekstów i muzyki pochodząca z Torunia. Laureatka wielu nagród na ogólnopolskich i międzynarodowych festiwalach muzycznych. Jej debiutancki album ,,Lusterka” jest zbiorem piosenek stanowiących komentarz na temat otaczającej rzeczywistości. Za pośrednictwem jej spojrzenia na świat słuchacz ma szansę zatopić się w poetycko-liryczną wizję relacji międzyludzkich, a także najważniejszych uczuć i emocji: miłości, nienawiści, radości czy smutku. Proste i wpadające w ucho piosenki utrzymane są w klimacie akustycznym, dzięki czemu doskonale podkreślają istotność słowa. Na płycie można usłyszeć zarówno skromne instrumentarium uzupełniające ukulele, czyli gitarę basową i cajon, jak również dźwięki instrumentów dobarwiających: fortepian, trąbkę czy akordeon. Jak podkreśla autorka, najważniejszym elementem albumu ,,Lusterka” są słowa, na które Wiśniewska zwraca szczególną uwagę.


Na scenie Salonu Hoffman Zuza Wiśniewska wykona kompozycje pochodzące z jej debiutanckiej płyty z towarzyszeniem zespołu.


Koncert będzie też transmitowany na żywo:


 


 Źródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel: 52 585 15 05