„Czwartki w Ostromecku”. Odkrywanie dawnych smaków.
Wstęp wolny  /  interdyscyplinarne

„Czwartki w Ostromecku”. Odkrywanie dawnych smaków.

  • Wydarzenie archiwalne: 28.10.2021
Miejsce:
Zespół Pałacowo-Parkowy w OstromeckuOstromecko

OPIS WYDARZENIA


28 października 2021, godz. 12.00 – 16.00 / Zespół Pałacowo-Parkowy w Ostromecku

„Czwartki w Ostromecku”

Odkrywanie dawnych smaków. O dziedzictwie kulinarnym regionu – Anna Kornelia Jędrzejewska

Bydgoskie Biuro Seniora i Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy serdecznie zapraszają seniorów do wzięcia udziału w nowym cyklu wyjazdowych spotkań „Czwartki w Ostromecku”.


Bezpłatne zaproszenia odbierać możne w kasie Miejskiego Centrum Kultury przy ulicy Marcinkowskiego 12-14, od poniedziałku 18 października, od godziny 10.00 (zaproszenia dedykowane osobom powyżej 60. roku życia, liczba miejsc jest ograniczona, limit trzech zaproszeń dla jednej osoby, konieczność podania osób zapraszanych).

– Będzie to drugie z cyklu dziesięciu spotkań, które mają przyczynić się do odnowienia relacji międzyludzkich i oderwania od niełatwej rzeczywistości. Tematyka spotkań będzie mieć charakter interdyscyplinarny, związany z szeroko pojętą kulturowością naszego dziedzictwa – zapowiada Hanna Parucka.


Anna Kornelia Jędrzejewska – muzealniczka, historyczka sztuki, regionalistka, kustoszka w Muzeum Okręgowym im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy (Pracownia Etnografii) oraz kuratorka Pracowni Dziedzictwa Kulinarnego Miejskiego Centrum Kultury. W latach 2006–2017 pracowała w Muzeum Okręgowym w Toruniu, współtworzyła Dział Historii Toruńskiego Piernikarstwa i Muzeum Toruńskiego Piernika (wraz z Barbarą Kukowicz-Wirowską). Kuratorka wystaw, autorka publikacji i artykułów, edukatorka. Zainteresowania badawcze koncentruje na historii i tradycjach kulinarnych w kontekście muzealnym, a także na piernikarstwie. W 2021 roku stypendystka Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego realizująca projekt: „Pierniki w kujawsko-pomorskim”. Pracuje społecznie jako członkini stowarzyszeń m.in. Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego, Stowarzyszenia Muzealników Polskich, Stowarzyszenia Historyków Sztuki, Polskiego Stowarzyszenia Turystyki Kulinarnej.Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Karola Marcinkowskiego 12-14
85-056 Bydgoszcz
tel.:52 325 55 40