Czerwony Kapturek
Dla dzieci  /  Teatr / Kabaret

Czerwony Kapturek

  • Wydarzenie archiwalne: 04.10.2023
Miejsce:
Teatr Baj PomorskiToruń, Piernikarska 9

Realizatorzy:

Autor: Pavel Polak

Przekład: Joanna Rogacka

Reżyseria: Andrzej Zaborski

Scenografia: Maria Żlikova

Muzyka: Norbert Bodnár

Premiera: 5.09.1998

Czas trwania: 70 min.

Spektakl familijny.


Obsada:

Agnieszka Niezgoda / Dominika Miękus (od 28.09.2023)

Jacek Pysiak

Mariusz Wójtowicz

 

Wszyscy znają bajkę o "Czerwonym Kapturku", lecz czy wszyscy chcą i lubią ją opowiadać? A gdyby tak jeszcze dać szansę, aby sami bohaterowie opowiedzieli o swoim losie? Jaki mają stosunek do zdarzeń toczących się w opowieści. Bo czy to przyjemnie jest, na przykład, zostać połkniętym przez Wilka i siedzieć długo w jego brzuchu, gdzie ciemno i brak telewizora? I czy Gajowy na pewno przyjdzie na czas?

Na scenie dochodzi do konfrontacji jej bohaterów, narratorów i odtwórców głównych ról, którzy w nietradycyjny sposób przybliżają znaną bajkę. Z tego toczonego na słowa i zachowania dialogu wyłania się często sprzeczność interesów osób występujących w przedstawieniu i rozbieżności w ich ocenie faktów oraz zdarzeń mających miejsce w bajce.

Tak czy inaczej - ubarwiona dodatkowymi perypetiami - opowieść o Czerwonym Kapturku zostaje opowiedziana do końca, lecz co się po drodze nakomplikuje... Raz jeszcze okazuje się, że nie wszystko, co z pozoru łatwe i proste, musi takim pozostać, gdy zakłócony zostanie tradycyjny bieg zdarzeń. Przedstawienie grane jest w dwóch planach: aktorskich i lalkowym. Pełne jest zabawnych sytuacji, gagów i skeczy.


Spektakl familijny

 
 


Źródło: Teatr Baj Pomorski w Toruniu

Teatr Baj Pomorski

ul. Piernikarska 9
87-100 Toruń
tel.: 56 652 24 24