Film

"Czas krwawego księżyca" (206')

  • Wydarzenie archiwalne: 23.11.2023
Miejsce:
Miejskie Centrum KulturyBydgoszcz, Marcinkowskiego 12-14

"Czas krwawego księżyca" to najnowszy film jednego z najważniejszych współczesnych reżyserów-  Martina Scorsese ("Wilk z Wall Street").

Produkcja opowiada o serii tajemniczych zaginięć członków bogatego plemienia Osagów mieszkających na obszarach złóż ropy naftowej w Oklahomie. Sprawą zaczyna się interesować nowo powstała agencja federalna FBI w tym agent J. Edgar Hoover. 

W filmie występują między innymi: dwukrotny laureat Oscara® Robert De Niro ("Taksówkarz", "Irlandczyk"), laureat Oscara® Leonardo DiCaprio ("Wilk z Wall Street", "Zjawa") oraz laureat Oscara® Brendan Fraser ("Wieloryb").

Poza tym w filmie zobaczymy nominowanego do Oscara® Jessego Plemonsa ("Psie pazury") oraz Tantoo Cardinal ("Tańczący z wilkami").

Film oparty jest na głośnej powieści z gatunku literatury faktu autorstwa Davida Granna. Książka była na liście najlepszych powieści non-fiction magazynu "Time" roku 2017. Scenariusz napisał laureat Oscara® Eric Roth ("Forrest Gump", "Diuna").Źródło: Miejskie Centrum Kultury w Bydgoszczy