Craig McKechnie, WATER WATCHERS WANTED – obrazy, kolaże, reliefy
Wstęp wolny

Craig McKechnie, WATER WATCHERS WANTED – obrazy, kolaże, reliefy

  • 07
    grudnia 2023 (czwartek), godz. 18:00
Miejsce:
KPCKBydgoszcz, pl. Kościeleckich 6

Wystawa obrazów, reliefów i kolaży Craiga McKechnie, pochodzącego ze Szkocji artysty i animatora kultury.

Indywidualna wystawa jest efektem bogatej artystycznej podróży, którą Craig rozpoczął w Glasgow School of Art, a kontynuował w przestrzeniach szkockiego klasztoru. Jego droga prowadziła przez artystyczny krajobraz Glasgow, poszukiwał inspiracji w więzieniach o zaostrzonym rygorze, zakładach poprawczych i psychiatrycznych. Już wtedy żył w przekonaniu, że sztuka może wywierać pozytywny wpływ na wszystkich, którzy się nią zajmują. Dwadzieścia dwa lata temu założył Delta Studios (obecnie D2 The Creative Centre) – centrum artystyczne, które umożliwia ludziom bezpośredni udział w wydarzeniach związanych ze sztuką wizualną, muzyką czy teatrem. W ten sposób Craig McKechnie kontynuuje swoją misję sztuki inkluzywnej – otwartej dla wszystkich.

W swojej twórczości podejmuje wątki związane ze świadomością ekologiczną, porusza destrukcyjny wpływ człowieka na  otaczające go środowisko i życie innych istot. Posługując się wypracowanymi przez siebie technikami wykorzystuje w kolażach fragmenty cywilizacyjnych odpadów, zmieniając ich śmieciowy statut i czyniąc z nich obiekty artystyczne.

Mottem jego działań jest bunt i niezgoda na jakże aktualne słowa średniowiecznego szkockiego poematu: „Here is the tree that never grew / Here is the bird that never flew / Here is the fish that never swam / Here is the bell that never rang”.

Wystawa czynna do 31 stycznia 2024.

Wstęp wolnyŹródło: Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

Kujawsko-Pomorskie Centrum Kultury w Bydgoszczy

pl. Kościeleckich 6
85-033 Bydgoszcz
tel.: 52 585 15 01

Powiązane wydarzenia

05
grudnia (wtorek), godz. 18:00

Poeci KOSa: Anna Matysiak, Przeczuwam słodycz

07
grudnia (czwartek), godz. 11:00–18:00

Kiermasz Bożonarodzeniowy Warsztatu Terapii Zajęciowej KPCK

08
grudnia (piątek), godz. 15:00

Koncert śpiewany muzyki klasycznej