Logo partnera
Film

Córka

  • Wydarzenie archiwalne: 06.08.2023
Miejsce:
Europejskie Centrum Filmowe CamerimageToruń, Rynek Nowomiejski 28
By umilić czas, gdy z niecierpliwością wyczekujemy ostatniego sezonu „Genialnej Przyjaciółki”, zapraszamy na głośną i nagradzaną ekranizację „Córki” Eleny Ferrante! Swoich sił w rolach reżyserki i scenarzystki (nominacja do Oscara!) próbuje uznana aktorka Maggie Gyllenhaal, która pojawiła się ostatnio na naszym kinowym ekranie w filmie „Frank” gdzie występowała razem z Michaelem Fassbenderem.

Wakacyjna beztroska i spokój wypoczywającej nad morzem Ledy (niezmiennie fenomenalna Olivia Colman) zburzony zostaje przez pojawienie się pewnej głośnej rodziny. Gdy bohaterka zaczyna przyglądać się Ninie (Dakota Johnson), młodej matce opiekującej się niesforną córką Eleną, to co dostrzega, wywołuje w niej bolesne wspomnienia z okresu macierzyństwa i skomplikowanej młodości. Zarówno Olivia Colman jak i wcielająca się w rolę młodszej wersji Ledy Jessie Buckley, nominowane były za swoje role do Oscara. W gwiazdorskiej obsadzie znaleźli się także Ed Harris, Dagmara Domińczyk oraz znany z „Normalnych Ludzi” i „Aftersun” Paul Mescal.

Autorką rewelacyjnych zdjęć do filmu jest Hélène Louvart. W dorobku operatorki znajduje się m.in. nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem na tegorocznym Berlinale „Disco Boy”, zrealizowana we współpracy z Wimem Wendersem „Pina” oraz „Szczęśliwy Lazzaro” Alice Rohrwacher, który stanowi część naszego sierpniowego przeglądu Współczesnego Kina Włoskiego.

Źródło: Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Europejskie Centrum Filmowe CAMERIMAGE

Rynek Nowomiejski 28
87-100 Toruń
tel.: 723 240 699

Powiązane wydarzenia

29
września (piątek), godz. 17:00

Serce miłości

29
września (piątek), godz. 18:45

Mój anioł

30
września (sobota), godz. 19:45

Tár

01
października (niedziela), godz. 17:00

Na zawsze Melomani – POKAZ PRZEDPREMIEROWY